Bugun...
Bizi izleyin:Namık Havutça: ''Ivır-Zıvır Her Şeye Para Harcayan İktidar!”

Tarih: 17-01-2018 11:40:36 + -


CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, “Ivır-zıvır her şeye para harcayan iktidar, Bandırma'daki Tarihi Pertevniyal Hastanesini neden restore etmiyor? 85 yıl Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas ve Susurluk ilçelerine ve bölge halkına sağlık hizmeti vermiş Tarihi Pertevniyal Hastanesi Restore Edilmeyi Bekliyor!” dedi.


Namık Havutça: ''Ivır-Zıvır Her Şeye Para Harcayan İktidar!”

“Cumhuriyet dönemi tescilli yapılarından birisi olan bu tarihi bina gün geçtikçe yıkılmaya doğru gitmektedir” diyen Havutça, tarihi binanın restorasyonuyla ilgili konuyu TBMM Genel Kuruluna taşıdı.

 

Havutça, “Milletin parasını saraylara harcayan İktidar; 1932 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın arkadaşı Operatör Doktor Necati Bey Başhekimliğinde 85 yıl Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas ve Susurluk ilçelerine ve bölge halkına sağlık hizmeti vermiş Tarihi Pertevniyal Hastanesi Restore Edilmeyi Bekliyor!” ifadelerine yer verdi.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 49. Birleşimindeki Genel Kurulda söz alan Havutça, cumhuriyetin eserlerinde olan tarihi binayla ilgili Sağlık Bakanını şu sözlerle uyardı;

 

“Ben buradan Sayın Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a sesleniyorum: Bandırma Pertevniyal Hastanesi olarak 1928 yılında inşaatı başlayan ve 1932 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın arkadaşı Operatör Doktor Necati Bey Başhekimliğinde seksen beş yıl Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas ve Susurluk ilçelerine ve bölge halkına sağlık hizmeti vermiş bir yapıdan bahsediyorum. Bu yapı Cumhuriyet Dönemi tescilli yapılarındandır. Bu tescilli yapının restorasyonu için defalarca Sağlık Bakanlığına başvurulmasına rağmen ne yazık ki şu anda mezbele ve yıkıma yüz tutmuştur. Sayın Sağlık Bakanından buradan bölge halkı adına talep ediyorum: Bu binanın bir an önce restorasyonu için gerekli girişimlerde bulunmasını ve Pertevniyal Hastanesinin yeniden sağlıklı bir şekle getirilmesini bölge halkı adına talep ediyorum” dedi. 

 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat