Bugun...
Bizi izleyin:Namık Havutça'dan manidar 23 Nisan mesajı!

Tarih: 22-04-2017 13:10:34 + -


CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'dan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. Yıldönümü Mesajı;


Namık Havutça'dan manidar 23 Nisan mesajı!

Cumhuriyetimizin en temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 97. yılını kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihimizin en önemli ve anlamlı dönüm noktalarından biri olan bu günde bazı değerlerin altını çizmek isterim.

 

Büyük Atatürk önderliğinde birlik ve dayanışma içinde, Ulus-Ordu bütünleşmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı, Türk Ulusu'nun bağımsızlığı ve özgürlüğü söz konusu olduğunda tüm güçlükleri aşacağını kanıtlayan, sonuçlarıyla tarihin akışını değiştiren kahramanlık destanımızdır.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması, Türk Ulusu'nun aydınlığa çıkaran süreçteki en önemli kilometre taşıdır. Türkiye Büyük Milet Meclisi, Yüce Önder'in düşüncelerinde olgunlaştırdığı yönetim biçiminin yaşama geçirilmesi amacıyla atılan ileri görüşlü adımlardan biridir. 

 

Bu yönüyle 23 Nisan tarihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunun habercisi olduğu gibi ulus istencini üstün kılan, laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyet rejimini getiren günüde simgelemektedir. 

 

Atatürk, egemenliğin kişilere ya da sınıflara değil, Türk Ulusu'na ilişkin olduğu ilkesini, yeni Türk Devleti'nin kuruluş felsefesine yerleştirmiştir. Tek başına bu adım bile, Yüce Önder'in büyüklüğünü anlatmaya yetecek niteliktedir. 

 

Lâik ve demokratik rejimimizin temel kurumu Türkiye Büyük Millet Meclisi, açıldığı günden bu yana tarihsel sorumluluk üstlenmiş, varlığı ve en zor zamanlarda aldığı kararlarla umut ve güç kaynağı olmuş, geleceğimizi aydınlatmıştır.Yüce Atatürk'ün anlatımıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi, "Türk milletinin asırlar süren aramalarının özeti ve onun bizzat kendisini idare etmek şuurunun canlı bir timsali" olmuştur.

 

Ve yine O'nun anlatımıyla "Türk milleti mukadderatını Büyük Millet Meclisinin kifayetli ve vatanperver eline tevdi ettiği günden itibaren karanlıkları sıyırıp kaldırmış ve ümitle istikbale yönelmiştir."

 

Bugün de, Türkiye Büyük Millet Meclisi, O'nun yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorundadır. 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97'nci yıldönümüyle beraber Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gururla kutluyoruz.

 

Sevgi dolu yürekleri, önyargısız ve aydınlık bakışlarıyla yaşamımızı zenginleştiren geleceğimizin güvencesi, en değerli varlığımızçocuklara Yüce ATATÜRK’ün armağanıdır bu bayram.

 

Türkiye Cumhuriyeti, niteliklerini, birliğini, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünü koruyacak, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş bir ülke olmanın gereklerini ödünsüzceyerine getirecek, Cumhuriyet'e inanan kuşakların ve kurumların çabalarıyla, aydınlık yarınlara ulaşacaktır. 

 

Geleceğin güçlü Türkiye’sinin kurulmasının çocukların elinde olduğuna inanan Yüce Önder, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram armağan ederek, sizlere sevgisini ve inancını anlatmak istemiştir. 

 

Sizler de, yakın gelecekte önemli sorumluluklar üstleneceğinizin bilinciyle, öğrenme ve araştırma isteğinizi yitirmeden, sunulan olanaklardan en iyi biçimde yararlanmalı, sorumluluklarını önemseyen bir anlayışa sahip olmalısınız. 

 

Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz. Ulusu'nu ve yurdunu seven, özgüveni yüksek, katılımcı ve kendi kararlarını verebilen, her koşul ve ortamda sorumluluklarını yerine getirmeye hazır kuşaklar olarak, çabalarınızla yarınlarımızın daha aydınlık olacağından kuşku duymuyoruz.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, bizlereçağdaş bir devlet bırakan Yüce Atatürk ve arkadaşları başta olmak üzere, tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz saygı ve minnet borcuyla anıyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum…

 

                                                                                                                  Namık HAVUTÇA

                                                                                                                  Balıkesir Milletvekili


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler