Bugun...
Bizi izleyin:Namık Havutça'dan Güçlü Türkiye için laik ve demokratik cumhuriyet vurgusu!

Tarih: 17-05-2017 14:48:07 + -


CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için mesaj yayınladı.


Namık Havutça'dan Güçlü Türkiye için laik ve demokratik cumhuriyet vurgusu!

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için yayınladığı mesajda, Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası'nı 2. Kez kazanan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın Türkiye'ye dönüşünde Gençlik Spor Bakanlığı başta olmak üzere devlet erkânındankimsenin karşılanmamasına tepki gösterdi.

“Dünya şampiyonu olan VakıfBanklı oyuncularımızın Türkiye’ye dönüşünde Atatürk Hava Alanında ne Gençlik Spor Bakanlığının nede devlet yetkililerinden kimsenin karşılamaması, VakıfBanklı sporcularımız başta olmak üzere halkımızda da hayal kırıklığına neden oldu. Dünya çapında büyük bir başarıya imza atan sporcularımıza çok görülen bir karşılamanın yapılmamasınınbilinçli ya da kimineksiklinden kaynaklandığı bilinmez ama birinci sorumluluğun Gençlik ve Spor Bakanlığına ait olduğu şüphe götürmez bir gerçektir” diyen Havutça mesajında laik ve demokratik cumhuriyet vurgusu yaptı.

“Dünya şampiyonu olan VakıfBanklı oyuncuların göstermiş oldukları büyük başarıdan dolayı tebrik ediyorum” diyen Havutça, yayınladığı mesajında şu açıklamalara yer verdi;

“Sevgili Gençler;

Sizleri çok seven, sizlere önem ve değer veren Yüce Atatürk, Cumhuriyet'i en iyi biçimde koruyup kollayacağınıza inandığı için sizlere emanet etmiş, böylelikle Türk Gençliğine güvenini göstermiştir.  Atatürk'ün yaktığı aydınlanma ışığını taşıyarak, bu aydınlığın sürekli olmasını sağlayacak, Türkiye Cumhuriyeti'ni mutlu ve huzurlu yarınlara taşıyacaksınız.

Cumhuriyet'in yılmaz bekçisi olan sizlerin, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında sorumluluklarınızın bilinciyle hareket ederek, çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceğinize inancımız sonsuzdur. 

19 Mayıs, Atatürk'ün ulus egemenliğe dayanan, tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurması ve Türk Ulusunun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasını sağlamak amacıyla başlattığı ulusal hareketin ilk adımıdır. 

Bugün, Türk insanının yaşamını huzur ve güven içinde sürdürmesini, Cumhuriyetimizin kazanımlarına, tekil devlet yapımıza, tek devlet, tek ulus, tek bayrak ülküsüne bağlılığımıza borçlu olduğumuz unutulmamalıdır. 

Türkiye'nin varlığını koruyabilmesi ve her dönem güçlü kalabilmesi, her şeyden önce Cumhuriyet'in değiştirilemez niteliklerinin, Atatürk devrimlerinin yaşatılmasına, tekil devlet yapısının korunmasına bağlıdır.Geleceğimiz yönünden büyük önem taşıyan bu temel değerlere sahip çıkılması, yöneteni ve yönetileniyle tüm yurttaşlarımızın ve kurumlarımızın ortak sorumluluğudur. 

Büyük Atatürk’ün başlattığı aydınlanma devrimleri yolumuza ışık tutarak, çağdaş ve özgürlükçü mücadelemiz her daim sürecektir. Cumhuriyeti yükseltecek ve sürdürecek siz gençlersiniz. Yolumuz açık ve aydınlık olsun hepinizi bu önemli günde sevgi ve saygıyla selamlıyorum, Türk Ulusu'nun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Yüce Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyorum.

Gelecek sizindir…”

                                                        


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler