Bugun...
Bizi izleyin:Kılıçdaroğlu: ''Gazi Mustafa Kemal hiç bir dönemde tek adam olmadı''

Tarih: 15-04-2017 12:28:50 Güncelleme: 15-04-2017 13:53:50 + -


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Polatlı'daki referandum programında konuştu.


Kılıçdaroğlu: ''Gazi Mustafa Kemal hiç bir dönemde tek adam olmadı''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurtuluş Savaşı’nın komuta merkezi, Ankara Polatlı’daki referandum programında konuştu.

 

 

Konuşmasının başında kendisine yönelik sevgi gösterilerine “Sizden alkış istemiyorum sadece ve sadece dikkatli bir şekilde dinlemenizi istiyorum” diye karşılık veren CHP lideri “Polat’lıdayız. Milli kurtuluş mücadelisinin verildiği yerdeyiz. Yol ayrımına geldik, yarın kararımızı vereceğiz.Bu sıradan bir seçim değil. Bir kişiyi seçmeyeceğiz. Türkiye’nin geleceğini seçeceğiz. Salondaki kadınlara sesleniyorum. Siz freni olmayan bir otobüse evlatlarınızı bindirir misiniz?” diye konuştu. Yeni anayasada Cumhurbaşkanı seçilecek kişiye çok geniş yetkiler verilmek istendiğini anlatan Kılıçdaroğlu “Buna hep birlikte ‘hayır’ diyeceğiz” dedi.

 

CHP lideri sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’nin geleceğini oyluyoruz. Bir milletvekili bakana soru sormayacakta ne yapacak Meclis’te. Böyle demokrasi olur mu? Bir kişi tek başına OHAL ilan edebilecek, 3 ay sonra Meclis’e gelecek. 3 ay içinde ne yaparsa… Bugün bu kararı Meclis alıyor. Bugün bu yetki Meclis’in elinden alınıyor. Kurulacak hükümetin programı TBMM’de görüşülmeyecek, güvenoyu almayacak.
Polatlı’da, Milli Kurtuluş Savaşı’nın yapıldığı yerdeyiz. Atatürk’e ‘tek adamdı’ diyorlar. Gazi Mustafa Kemal hayatının hiç bir döneminde tek adam olmadı. Erzurum’da, Sivas’ta, Ankara’da Meclis açıldığında tek adam mıydı? Bunu ben söylemiyorum Celal Bayar’ın kızı söylüyor…”
Kaynak: sözcüFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler