Bugun...
Bizi izleyin:Havutça’dan Banvit’e destek!

Tarih: 15-08-2017 11:39:31 + -


CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, Banvit krizi için Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın biran önce harekete geçerek kanatlı hayvan üreticilerine ve Banvit’e destek olmasını istedi.


Havutça’dan Banvit’e destek!

Tavuk üretiminde dünyada en büyük 8. Üreticinin Türkiye olduğunu belirten Havutça, sektörün sorunları ve üreticilerin sorunlarıyla ilgili bakanlığın gerekli çalışmaları yaparak Banvit krizinde olduğu gibi ilerde yaşanması muhtemel krizlere şimdiden önlem alması gerekmektedir” dedi.

 

 

Havutça üreticiler ile Banvit arasında yaşanan sorunla ilgili yaptığı açıklamada şu ayrıntılara yer verdi;

 

 

Kanatlı hayvan üreticilerinin sorunlarına çözüm bulunmalı ve beyaz et sektörünün sekte uğratılmaması için ortak çözümlerin üretilmesi gerekmektedir.

 

 

Kanatlı sektörü denilince Türkiye'de akla gelen en önemli şirketlerden birili olan Banvit hem Balıkesir bölgesine hem de ülke ekonomisine büyük kazanımları olan önemli bir kuruluşumuzdur.

 

 

Kanatlı Hayvan Et Üreticileri ile Banvit Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. arasında gerçekleşen ve üretim sorunlarını kapsayan görüşmelerin olumlu sonuçlanmaması üzerine Elazığ, Malatya, Manisa, İzmir, Balıkesir, Bursa, Aydın ve Uşak'taki kanatlı hayvan ve et üreticiler tarafından 30 Ağustos itibariyle üretimi durdurma ve civciv koymama kararı alınması, hem Banvit açısından hem de üreticiler açısından yaşanan sıkıntıların sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

Başta Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve diğer hükümet yetkililerinin bölgemiz ve ülkemiz için önemli bir yere sahip olan beyaz et sektörüne ve üreticilerine sahip çıkmasının, bu noktada gerekli adımları da ivedilikle atmasının zaruri olduğunu buradan belirtmek istiyorum.

 

 

Ülkemizin ve milletimizin çıkarları için stratejik bir sektör olan bu üretimin devletimiz tarafından gerekli desteği görmesi büyük önem arz etmektedir. Hükümet yetkililerinin bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi adına gerekli uyarılarda bulunmak biz muhalefet milletvekillerinin görevidir. Bu yaşanılan sorunların yarattığı sıkıntılardan gerekli derslerin çıkarılması adına ve gerekli çözümlerin bulunması için tarım bakanlığı nezdinde ve diğer hükümet yetkileriyle gerekli görüşmelerin yapılması ve bir sonuca bağlanması noktasında girişimlerimiz ve takibimiz devam edecektir.

 

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
 • Taksim'deki CHP Mitinginden kareler!
  Taksim'deki CHP Mitinginden kareler!
 • Toplu taşıma araçlarında ilginç kareler
  Toplu taşıma araçlarında ilginç kareler
FOTO GALERİ
YUKARI