Bugun...
Bizi izleyin:Fransa Dışişleri Bakanı İran’dan Eli Boş Döndü

Tarih: 08-03-2018 02:28:23 + -


İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei'nin uluslararası konular danışmanı: “Amerikalılar İran'a savunma alanında kısıtlamalar dayatmaya çalışsalar bile, İran hükumeti ve halkı baskıyı ve zorbalığı kabul etmeyecektir.” dedi.


Fransa Dışişleri Bakanı İran’dan Eli Boş Döndü

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Şeyh Tabersi Ulusal Kuran Festivalinde habercilere Fransa Dışişleri Bakanının İran'a yaptığı ziyaret ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: Fransa Dışişleri Bakanı, İranlı mevkidaşının resmi daveti üzerine ülkemizi ziyaret etti ve yetkililerimiz kesinlikle İran İslam Cumhuriyeti'nin görüşlerini kendisine izah etmiştir ve o bu ziyaretten İran halkının çıkarlarına aykırı bir şey elde edemeyeceğini anlamıştır. Hatta eğer Amerikalılar İran'a savunma alanında kısıtlama dayatmaya çalışsa dahi, İran hükumeti ve halkı baskıyı ve zorbalığı kabul etmeyecektir.

 

Velayeti açıklamalarının devamında Irak'a yaptığı son ziyaret ile ilgili olarak şunları söyledi: Bu ziyarette, Iraklı yetkililerin tamamıyla görüştüm ve hepsi İran İslam Cumhuriyeti'ne yaptığı yardımlardan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek bu yardımların devam etmesini istediler ve ben de İran halkının ve hükumetinin yardımlarını devam ettirmeye çalışacağımın sözünü verdim.

 

İslam inkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti son olarak şu ifadeleri kullandı: Irak'a yaptığım ziyaret, yapıcı bir ziyaretti ve Iraklı yetkililerin bizi kabul şekilleri bir bakıma benzersizdi. 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Dünya Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI fullfilmizlex şehirler arası evden eve nakliyat Bahisnow film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat