Bugun...
Bizi izleyin:CHP'li Özdiş, köy kahvehanelerinde çalışmalarını sürdürdü!

Tarih: 20-03-2017 09:04:47 + -


CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Karaisalı’nın kırsalındaki köylere yaptığı gece ziyaretlerinde köy kahvehanelerinde ülkenin ve halkın geleceği için tek adam rejimine ‘Hayır’ denmesini istedi.


CHP'li Özdiş, köy kahvehanelerinde çalışmalarını sürdürdü!

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, zaman darlığı nedeniyle ‘HAYIR’ çalışmasına Karaisalı’nın kaylerinde gece sürdürdü.

 

Karailsalı İlçe Örgütü Başkanı İlhan Şahin’in kullandığı ‘Hayır’ minibüsüyle yolculuk yapan Milletvekili Özdiş, 16 Nisan’da neden ‘Hayır’ denmesi gerektiğini köylülere anlattı. Referandumda halka neden ‘Evet’ yada ‘Hayır’ denmesinin iyi anlatılması gerektiğine inandığını ifade eden Özdiş, televizyon kanallarında liderlerin karşılıklı tartışma programlarına katılmadığı için özellikle kırsal alanda bilgi eksikliği olduğunu belirtti.

 

REJİM SEÇİMİ

 

Bazı televizyon kanallarının özellikle iktidarın her dediğini ancak ‘Hayır’ diyen hiçbir muhalif görüşün sözlerini ekrana taşımadığını bildiren Özdiş, “İşte biz de bu yüzden köy köy yurttaşımızın ayağına kadar gidip neden ‘Hayır’ demesi gerektiğini anlatıyoruz. Bu referandum bir sayisi parti değil rejim seçimidir. Kim hangi partiye oy vermiş olursa olsun, bundan sonrada tercihini hangi partiden yana kullanacak olursa olsun, son kez oy kullanıyor olmamak için mutlaka ‘Hayır’ demelidir. Çünkü bu bir rejim seçimidir” dedi.

 

DIŞ GÜÇLERE KOZ VERMEYİN

 

Karaisalının kırsalındaki köy kahvehanelerini gezen ve burada yurttaşlarla sohbet eden CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş,  Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 94 yıl önce halka verilen iradenin yeniden saraya verilmek istenmesine halkın ‘Hayır’ demesi gerektiğini vurguladı. Tek adam yönetimindeki Türkiye’nin anlatıldığı gibi güçlü değil tam aksine dış güçlere karşı daha savunmasız olacağını vurgulayan Özdiş şunları söyledi:

 

“Yakınımızdaki Irak ve Libya’da da tek adam rejimi vardı. Ne isterlerse onu yapıyorlardı. Ama tek adamı yıkmak dış güçler tarafından daha kolay oldu. Bir milleti parlementer sistemini yıkmak tek adamı yıkıp ülkeyi dağıtmaktan daha zordur. Bu nedenle bizler vatanını sevenler olarak 16 Nisan’da tek adam rejimine ‘Hayır ‘ demeliyiz. Hem ülkemizin hem de halkımız için tercihimiz ‘Hayır’ olmalıdır.”


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler