Bugun...
Bizi izleyin:CHP'li Bozkurt, Kastamonu Belediyesi'ndeki usulsüzlük iddialarını Meclise taşıdı!

Tarih: 07-12-2017 13:03:10 Güncelleme: 07-12-2017 15:27:10 + -


Kastamonu Bozkurt Belediyesi'ndeki usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları, Meclis gündemine taşındı.


CHP'li Bozkurt, Kastamonu Belediyesi'ndeki usulsüzlük iddialarını Meclise taşıdı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle önerge veren CHP’nin Kastamonu’dan sorumlu Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Bozkurt Belediyesi’nde bir süredir usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı iddialarının tarafına ulaştığını belirtti.

 

Belediye Başkanı ve bazı belediye çalışanları hakkındaki iddialar ile ilgili İçişleri Bakanlığı’nın pek çok kez müfettiş görevlendirdiğini ve bu iddiaların çoğu hakkında soruşturma izni verilmesi kararı çıktığını hatırlatan Bozkurt önergesinde, “ Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir belediye başkanının layüsel olmadığı, bütün belediyelerin incelenip, takip edildiği açıklamasına istinaden, Bozkurt Belediyesi’nin de ivedikle soruşturulması gerektiği bir gerçektir.” ifadelerini kullandı.

 

İnebolu ve Kastamonu Cumhuriyet Savcılıklarında Belediye Başkanı Abdullah Bozkurt Ekeş hakkında açılmış dolandırıcılık davaları olduğunu ve ayrıca Ekeş’in Fetö soruşturması geçirdiğinin iddia edildiğini belirten Bozkurt, “Bunların dışında başta belediye başkanı olmak üzere pek çok belediye çalışanı hakkında ihaleye fesat karıştırma, usulsüz personel istihdamı, ruhsatsız ve belgesiz taşınmazların ihalesiz kiralanması, belediye adına sahte fatura düzenleme, hizmet veya mal alımı yapılmadan fatura düzenlenmesi ve ödeme yapılması, bütçeden usulsüz ödeme, belediye çalışanlarına baskı ile avans çektirilmesi ve avansların başkan tarafından kullanılması, komisyon raporu olmaksızın ve ilgili tarafların görüşü alınmaksızın imar planlarında değişiklik yapılması, kamunun zarara uğratılması gibi pek çok ciddi iddia mevcuttur.” dedi.

 

Bozkurt Belediyesi ve bazı çalışanları hakkındaki iddialar ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı’nca hangi tarihlerde ve kaç kez müfettiş görevlendirildiğini soran CHP’li Bozkurt, müfettişlerce yapılan inceleme neticesinde hangi iddialar hakkında soruşturma açılmasının kararlaştırıldığını, bu soruşturmaların hangi aşamada olduğunu, neticelenen soruşturma olup olmadığını sordu.

 

CHP Konya Milletvekili Bozkurt önergesinde ayrıca şu soruları yöneltti:

 

-          Belediye Başkanı Abdullah Bozkurt Ekeş’in Fetö ile ilgili soruşturma geçirdiği doğru mudur?

 

 

-          Bozkurt Belediyesi veya Belediye Başkanı hakkında İnebolu ve Kastamonu Cumhuriyet savcılıklarında kaç tane dolandırıcılık davası bulunmaktadır?

 

-          Bozkurt Belediyesi ve bazı çalışanları genelinde bu kadar  çok sayıda yolsuzluk ve usulsüzlük iddiası mevcut iken ve Bakanlığınızca bu iddiaları araştırmak üzere müfettişler görevlendirilmiş ve bazı iddialar hakkında soruşturma izni verilmişken, belediye başkanının ve diğer sorumluların soruşturmanın selameti açısından görevden alınmamalarının gerekçesi nedir?

 

                                           TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                    Mustafa Hüsnü BOZKURT

                                                                                                           Konya Milletvekili

 

Kastamonu Bozkurt Belediyesi’nde bir süredir usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı iddiaları tarafıma ulaşmıştır. Nitekim Belediye Başkanı ve bazı belediye çalışanları hakkındaki iddialar ile ilgili İçişleri Bakanlığı pek çok kez müfettiş görevlendirmiş ve bu iddiaların çoğu hakkında soruşturma izni verilmesi kararı çıkmıştır.

 

Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir belediye başkanının layüsel olmadığı, bütün belediyelerin incelenip, takip edildiği açıklamasına istinaden, Bozkurt Belediyesi’nin de ivedikle soruşturulması gerektiği bir gerçektir. Zira İnebolu ve Kastamonu Cumhuriyet Savcılıklarında Belediye Başkanı Abdullah Bozkurt Ekeş hakkında açılmış dolandırıcılık davaları mevcut olduğu gibi, kendisinin Fetö soruşturması geçirdiği iddia edilmektedir.

 

Bunların dışında başta belediye başkanı olmak üzere pek çok belediye çalışanı hakkında ihaleye fesat karıştırma, usulsüz personel istihdamı, ruhsatsız ve belgesiz taşınmazların ihalesiz kiralanması, belediye adına sahte fatura düzenleme, hizmet veya mal alımı yapılmadan fatura düzenlenmesi ve ödeme yapılması, bütçeden usulsüz ödeme, belediye çalışanlarına baskı ile avans çektirilmesi ve avansların başkan tarafından kullanılması, komisyon raporu olmaksızın ve ilgili tarafların görüşü alınmaksızın imar planlarında değişiklik yapılması, kamunun zarara uğratılması gibi pek çok ciddi iddia mevcuttur.

 

Bu bağlamda;

 

1)    Bozkurt Belediyesi ve bazı çalışanları hakkındaki iddialar ile ilgili olarak Bakanlığınızca hangi tarihlerde ve kaç kez müfettiş görevlendirilmiştir?

 

2)    İçişleri Bakanlığı müfettişlerince yapılan inceleme neticesinde hangi iddialar hakkında soruşturma açılması kararlaştırılmıştır? Bu soruşturmalar hangi aşamadadır? Neticelenen soruşturma var mıdır?

 

3)    Belediye Başkanı Abdullah Bozkurt Ekeş’in Fetö ile ilgili soruşturma geçirdiği doğru mudur?

 

4)    Bozkurt Belediyesi veya Belediye Başkanı hakkında İnebolu ve Kastamonu Cumhuriyet savcılıklarında kaç tane dolandırıcılık davası bulunmaktadır?

 

5)    Bozkurt Belediyesi ve bazı çalışanları genelinde bu kadar  çok sayıda yolsuzluk ve usulsüzlük iddiası mevcut iken ve Bakanlığınızca bu iddiaları araştırmak üzere müfettişler görevlendirilmiş ve bazı iddialar hakkında soruşturma izni verilmişken, belediye başkanının ve diğer sorumluların soruşturmanın selameti açısından görevden alınmamalarının gerekçesi nedir?


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat