Bugun...
Bizi izleyin:CHP'li Akın: ''AKP, Neyin Milli olduğuna tek başına karar veremez!''

Tarih: 16-09-2017 18:38:10 Güncelleme: 16-09-2017 18:52:10 + -


CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın pazartesi günü yeni eğitim öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle açıklamalarda bulundu. Akın, yeni eğitim öğretim yılının daha başlamadan müfredat nedeniyle tartışmalara neden olduğunu söyledi.


CHP'li Akın: ''AKP, Neyin Milli olduğuna tek başına karar veremez!''

Akın’ın açıklamasından satır başları şu şekilde;

 

MEB’in Demokrasi ve İnsan Hakları Kitabında İnsan Hakları Yok

 

Akın Milli Eğitim Bakanlığı’nın “AKP’nin Eğitim Bakanlığı” gibi hareket ettiğini söyledi. Milletvekili ayrıca MEB’in bu yıl kitaplar konusunda da sınıfta kaldığını belirtti. Karikatür skandalından sonra Ortaöğretim Demokrasi ve İnsan Hakları kitabındaki bir soruda toplumsal birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında ortak değerlerden biri değildir sorusunun cevabının kadın haklarına duyarlılık olduğunu belirtti. Akın, “Demokrasinin ve insan haklarına saygının AKP tarafından ağır hasar aldığını biliyorduk fakat en azından kitaplarda olduğunu, uygulama da farklı olduğunu düşünüyorduk. Açtık baktık ki demokrasi ve insan hakları kitabında da insan hakları yok. Kadın cinayetlerinin sayısının her gün arttığı ülkemizde dezavantajlı durumda olan ve toplumumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın haklarına duyarlılık göstermek hepimizin ortak değeridir. Bu insan haklarının bir parçasıdır. Bir ülkede insan haklarına, kadın haklarına gösterilen saygı, duyarlılık o ülkenin uygarlık düzeyinin ve demokratikleşmesinin ölçütüdür. Demokrasinin anlatıldığı bir kitapta bu ifadenin bulunması demokrasiyle çelişkidir, demokrasiyi özümseyememedir. Eşyanın tabiatına aykırıdır. AKP kendi eksik demokrasi ve insan hakları anlayışını çocuklarımıza da eksik öğretmek istemektedir.” 

 

Milli Bayramlarımızı Keyfi Olarak Kaldırdılar

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen “belirli gün ve haftalar” çizelgesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yer almaması hakkında konuşan Akın; “Hangi bayramın milli olup olmadığına AKP hükümeti karar veremez, Milli Eğitim AKP’nin tek elinde değildir. Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk ile cumhuriyet değerleriyle uğraşmayı bırakıp, işine bakmalıdır. MEB’in bu davranışı açıkça anayasaya aykırıdır” dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler