Bugun...
Bizi izleyin:Ahmet Akın: ''Genel Başkanımıza yapılan tehditleri kınıyorum!''

Tarih: 23-06-2017 11:48:34 + -


CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, dün AKP Karabağlar Meclis Üyesi’nin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden videolu açıklaması hakkında açıklamada bulundu.


Ahmet Akın: ''Genel Başkanımıza yapılan tehditleri kınıyorum!''

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın dün AKP Karabağlar Meclis Üyesi’nin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden videolu açıklaması hakkında açıklamada bulundu. Açıklama şu şekilde;

 

Toplantı ve gösteri yürüyüşü anayasamızın 34. maddesinde düzenlenmiş bir haktır. Bizler bu hakkı en demokratik şekilde kullanıyoruz. Adalet Yürüyüşü iktidarın “CHP’nin yürüyüşü Hükümetimizin lütfudur” dediği gibi bir lütuf değil,  anayasal bir hakkın kullanımıdır.

 

Bizler Genel Başkanımızın söylediği gibi;  ‘‘Yürürken kimseyi rahatsız etmiyoruz, ötekileştirmiyoruz, sevgi ve barış içinde yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz.’’ Bu ülkenin kurucu partisi olarak en demokratik, en çağdaş hakkımızı kullanıyoruz.

 

Bu üyenin, Genel Başkanımızı ve onun yol arkadaşı olan bizleri hedef almasını kınıyorum. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik edecek bu sözleri söyleyebilme cesaretini iktidarın halkı kutuplaştıran söylemlerinden alıyor. Bu hadsizle ilgili suç duyurusu arkadaşlarımız tarafından yapılmıştır. Kendisine hukuki yollardan gereken cevap verilecektir. Bu mafya özentisi üyenin açıklamaları ‘‘Adalet Yürüşümüz’ ün’’ haklılığını bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

 

Ülkemizin milli birliğe ve bütünlüğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde bu dilden kaçınmalıyız. Bu yürüyüş bir parti yürüyüşü değildir bu yürüyüşün içinde CHP’li olan da var olmayan da var. Bu yürüyüş tüm farklılıkların adalet arayışı için birleştiği bir yürüyüş. 80 milyon vatandaşın adalet hakkının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler