Bugun...
Bizi izleyin:Ahmet Akın: ''Atatürk'süz eğitim ''Milli'' değildir!''

Tarih: 21-07-2017 10:56:37 + -


CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Milli eğitim Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu yeni eğitim müfredatı hakkında açıklamada bulundu.


Ahmet Akın: ''Atatürk'süz eğitim ''Milli'' değildir!''

CHP'li Ahmet Akın'ın açıklaması şu şekilde: 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Atatürk’e ilişkin konuları daraltarak,  ‘‘Cihatçı değerler eğitimi’’ yerleştirilmeye çalışılması kabul edilemez.  Akılcı, modern bilimsel eğitimden uzak hiçbir eğitim kabul edilemez. Milli Eğitim Bakanı çıkıp ‘‘Cihat öğretmek bizim görevimiz’’ diyor. Anayasa eğitimin çağdaş ve bilimsel olması söylüyor. Milli Eğitim Bakanı kendi gerici, piyasacı eğitim politikalarını görev gibi sunuyor. Bir ‘’Milli’’ eğitim bakanını görevi cihat öğretmek değil, bu ülkenin kurucu önderi olan Mustafa Kemal Atatürk’ü öğretmektir.

 

AKP’nin eğitime bakış açısı;  ‘’Bizden mucit çıkmaz, ara eleman olmaya yönelelim’’ olmuştur. Bu yüzden dünya standartlarını veri olarak almazlar. Dünyadan ve cumhuriyet değerlerinden ne kadar uzak AKP’ye o kadar yakın. Bu zihniyet ülkemizin geleceğine zarar veriyor. Parası olan iyi eğitim almak isteyen özele yönelsin, garibanın çocuğu cemaatlerin yurtlarına, okullarına gitsin düşüncesindeler. AKP her zaman olduğu gibi toplumun refahına, çıkarına değil; sermaye sınıfına ve cemaatlere hizmet ediyor.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat