смотреть порно онлайн

Rus komutan, Suriye'de Mazlum Abdi ile görüştü

Suriye'deki Rus güçlerinin komutanı Aleksandr Çayko ile DSG komutanı Mazlum Abdi'nin, Suriye'nin kuzeyinde bir araya geldi.
 Tarih: 30-11-2022 09:46:21
Rus komutan, Suriye'de Mazlum Abdi ile görüştü

Suriye'deki Rus güçlerinin komutanı Aleksandr Çayko, Demokratik Suriye Güçleri (DSG) komutanı Mazlum Abdi ile görüştü. Türkiye'nin Suriye'ye yönelik olası kara harekatının ele alındığı görüşme, Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirildi.

Associated Press'e (AP) konuşan SDG Sözcüsü Siyamend Ali, görüşmeyi doğruladı ancak detaylar hakkında bilgi sahibi olmadığını dile getirdi. Lübnan merkezli Al Mayadeen ise, Çayko'nun Suriye hükümet güçlerinin Türkiye sınırı boyunca, sınırın 30 kilometre güneyine kadar konuşlandırılmasını önerdiğini aktardı.

WASHINGTON'DAN 'GÜÇLÜ UYARI' TALEBİ
Öte yandan, Reuters ajansına açıklamalarda bulunan Abdi, Türkiye'nin olası kara harekatı nedeniyle endişeli olduklarını söyledi. Washington'dan Ankara'ya yönelik daha güçlü 'bir uyarı' beklediklerini dile getiren Abdi, hem ABD'den hem de Rusya'dan Türkiye'nin kara harekatına karşı çıktıklarına dair 'açık' güvenceler aldıklarını ancak 'Ankara'yı durdurmak için daha somut bir şey istediklerini' belirtti. 

ERDOĞAN, '30 KİLOMETREDE KARARLIYIZ' DEMİŞTİ
Dün, Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizin sınırlarını 30 kilometrelik koruma kalkanı altına alma kararlılığımız sürüyor. Vatan topraklarının ve insanlarımızın güvenliğini ilgilendiren adımları atarken kimseden izin almadığımız gibi kimseye de hesap vermeyiz" ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI