anani kanguru gibi ziplatip sikiyorum

OpenSea kopya NFT'leri algılayan yapay zeka geliştiriyor

NFT sektöründe en büyük problemlerden birisi de önemli bir NFT'nin binlerce kopyasının yapılması oluyor. Ancak OpenSea'nin yeni yapay zekası bunu engellemeyi hedefliyor.
 Tarih: 16-05-2022 12:08:28
OpenSea kopya NFT'leri algılayan yapay zeka geliştiriyor

NFT sektörü her ne kadar 2021'in sonu ve 2022'nin başı kadar ivmeli olmasa da büyümesini sürdürüyor. Ancak sektörel sorunlar hâlâ devam ediyor. Bu sorunların en başında NFT'lerin çalınması yer alsa da bir diğer sorun olarak birbirinin kopyası binlerce NFT'nin ağı yorması yer alıyor. buna bir çözüm sunmak isteyen OpenSea, iki farklı çözüm içerik bir güncellemeyi duyurdu.

NFT pazar yeri ilk olarak 100 ETH'nin üzerinde NFT işlemine sahip hesapları bir onay sürecinden geçirerek onay rozeti ekleyecek. Böylece orijinal hesaplar belirlenmiş olacak. Bunun yanın daha önce ağa eklenen NFT'ler analiz edilerek bir sistem oluşturulacak. Benzer ve kopya NFT'ler farklı permutasyonlar test edilerek tespit edilecek.

Bunun yanın insanlardan oluşan bir ekip ise sahte gördükleri NFT'leri sisteme bildirerek bu yapay zekayı eğitecek. Bu kriterlere uymayan ve daha önce yapıldığı tespit edilen NFT'ler kaldırılırken, yeni kopya NFT'lerin eklenmesine izin verilmeyecek. Ek olarak yapay zekayı eğitmek için topluluktan alınan ihbarlar da kullanılacak.

Etiketler #NFT #OpenSea
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BİLİM-TEKNİK Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI