Altın Portakal'da, belgesel ve kısa müsabaka filmleri belli oldu

Bu sene 3- 10 Ekim'de, elliyedincisi yapılacak olan festival için kısa filmler ve belgeseller belli oldu.
 Tarih: 04-09-2020 12:26:00
Altın Portakal'da, belgesel ve kısa müsabaka filmleri belli oldu
 
Antalya BB tarafından 3- 10 Ekim'de hayata geçirilecek olan 57'nci Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde müsabaka coşkusu başladı.  
Festivalde yarışacak ve bizim ülkemizde ilk defa gösterilecek 12 kısa film ve 10 belgesel film belli oldu. 
Kısa ve belgesel sinemacılara toplam 90 bin TL desteğin sağlanacağı yarışmaların kazananları, 10 Ekim akşamı düzenlenecek Kapanış ve Ödül Töreni'nde belli olacak. 
 
12 KISA METRAJ FİLM YARIŞACAK
 
Ulusal Kısa Metraj ve Ulusal Belgesel Film Yarışması'nda yarışacak filmlere; festival danışmanı, akademisyen ve beyaz perde yazarı Ahmet Gürata, beyaz perde yazarı Senem Erdine ile Antalya Altın Portakal Film Festivali Kısa ve Belgesel Film Yarışmaları Koordinatörü, imalatçı Engin Palabıyık'tan oluşan Seçici Kurul karar verdi. 
Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması'nda 206 müracaat arasından seçilen 12 film yer alacak. Seçici Kurul sonucuna göre, bu sene festivalde; Mahsum Taşkın 'Binbir Gece Masalları', Fehmi Öztürk 'Bir Annenin Sonatı', Melik Kuru 'Biz Bir Aileyiz', Emre Birişmen 'Buhar', Haydar Taştan 'Cengiz', Can Deniz Atıcı 'Kara Kutu', Esme Madra 'Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi', Burcu Görgün Toptaş 'Kırk Mum', Irmak Karasu 'Mamaville', Ayris Alptekin 'Ondan Bahsetmiyorum', Malaz Usta 'Sürgünde Bir Yıl' ve Murat Uğurlu 'Tapınak' isminde kısa filmleri ile yer edinecek.
 
YILIN EN YENİ BELGESELLERİ
 
İlk vizyonu Antalya'da yapılacak senenin en yeni belgesellerini bir araya getirecek Ulusal Belgesel Film Yarışması'na ise bu sene 46 müracaat yapıldı.  Seçici Kurul, Zeynep Dadak'ın 'Ah Gözel İstanbul', Pervin Metin Candan'ın 'Bir Sinema Paradiso Hikayesi', Stella Sema Yeşiltaç'ın 'Eğer Ruh Donarsa..', Metin Akdemir'in 'Hayalimdeki Sahneler', Deniz Tortum'un 'Maddenin Halleri', Serdar Kökçeoğlu'nun 'Mimaroğlu', Eytan İpeker'in 'Miss Holokost Survivor', Sidar İnan Erçelik'in 'Rüzgâr Tayı', Metin Avdaç'ın 'Tipi' ve Selin Şenköken'in 'Yangın Yerinde Orkideler' isminde belgesel filmlerini seçti.  Yarışmada bulunan on belgesel içinden bir belgesele ana jürinin değerlendirmesi sonunda  kırk bin Türk Lirası değerindeki 'En İyi Belgesel Film Ödülü', bir başka belgesele ise yirmi bin Türk Lirası değerinde 'Jüri Özel Ödülü' verilecek.  
Etiketler altın portakal
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KÜLTÜR Haberleri
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Trabzonspor 13 10 0 3 27 11 33 +16
2 Hatayspor 13 8 3 2 23 10 26 +13
3 Konyaspor 13 7 1 5 21 10 26 +11
4 Alanyaspor 13 7 3 3 20 19 24 +1
5 Fenerbahçe 13 7 4 2 19 16 23 +3
6 Fatih Karagümrük 13 6 3 4 21 16 22 +5
7 Başakşehir FK 14 7 6 1 20 16 22 +4
8 Galatasaray 13 6 4 3 19 17 21 +2
9 Beşiktaş 13 6 5 2 21 17 20 +4
10 Adana Demirspor 14 5 4 5 20 18 20 +2
11 Altay 14 5 7 2 18 21 17 -3
12 Kayserispor 13 4 5 4 18 21 16 -3
13 Antalyaspor 13 4 6 3 15 20 15 -5
14 Gaziantep FK 13 4 6 3 14 19 15 -5
15 Sivasspor 13 2 4 7 16 15 13 +1
16 Giresunspor 13 3 6 4 8 12 13 -4
17 Yeni Malatyaspor 13 4 9 0 12 23 12 -11
18 Göztepe 13 2 7 4 12 19 10 -7
19 Kasımpaşa 14 2 8 4 13 21 10 -8
20 Çaykur Rizespor 13 2 10 1 11 27 7 -16
Takım O G M B A Y P AV
1 Ümraniyespor 12 8 1 3 21 7 27 +14
2 MKE Ankaragücü 13 8 2 3 22 9 27 +13
3 Eyüpspor 13 8 2 3 23 15 27 +8
4 Bandırmaspor 13 8 4 1 21 10 25 +11
5 BB Erzurumspor 12 8 3 1 20 13 25 +7
6 Tuzlaspor 12 6 4 2 14 10 20 +4
7 Kocaelispor 12 6 4 2 12 12 20 0
8 İstanbulspor 12 6 5 1 21 17 19 +4
9 Adanaspor 13 5 5 3 16 17 18 -1
10 Gençlerbirliği 13 5 6 2 14 19 17 -5
11 Samsunspor 12 4 4 4 17 18 16 -1
12 Bursaspor 13 4 7 2 17 21 14 -4
13 Denizlispor 12 4 6 2 12 17 14 -5
14 Menemenspor 12 4 6 2 16 22 14 -6
15 Manisa FK 14 4 8 2 15 21 14 -6
16 Boluspor 12 3 5 4 13 14 13 -1
17 Keçiörengücü 12 3 8 1 11 18 10 -7
18 Altınordu 13 3 9 1 13 26 10 -13
19 Balıkesirspor 13 2 10 1 9 21 7 -12
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 38 28 2 8 82 25 92 +57
2 Sakaryaspor 38 21 5 12 74 35 75 +39
3 Kırşehir Belediyespor 38 21 8 9 57 32 72 +25
4 Kırklarelispor 38 19 6 13 60 32 70 +28
5 Van Spor 38 21 11 6 59 35 69 +24
6 Bodrumspor 38 18 11 9 80 48 63 +32
7 Etimesgut Belediyespor 38 18 13 7 63 36 61 +27
8 Karacabey Belediyespor 38 15 12 11 52 41 56 +11
9 Turgutluspor 38 16 16 6 44 56 54 -12
10 Serik Belediyespor 38 13 11 14 51 48 53 +3
11 Pendikspor 38 15 16 7 66 53 52 +13
12 Pazarspor 38 15 18 5 60 64 50 -4
13 Tarsus İdman Yurdu 38 13 15 10 56 55 49 +1
14 Bayburt Özel İdare Spor 38 14 18 6 52 61 48 -9
15 Sivas Belediyespor 38 11 14 13 63 58 46 +5
16 1922 Konyaspor 38 11 18 9 47 49 42 -2
17 Kastamonuspor 38 8 18 12 31 58 36 -27
18 Elazığspor 38 10 22 6 61 90 33 -29
19 Mamak FK 38 6 26 6 32 121 24 -89
20 Kardemir Karabükspor 38 1 34 3 16 109 3 -93
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 30 20 2 8 43 18 68 +25
2 1928 Bucaspor 30 20 3 7 58 18 67 +40
3 Yeşilyurt Belediyespor 30 17 8 5 50 27 56 +23
4 Ofspor 30 14 5 11 43 31 53 +12
5 Arnavutköy Belediye 30 13 8 9 40 29 48 +11
6 Edirnespor 30 12 9 9 34 31 45 +3
7 Belediye Derincespor 29 10 9 10 38 29 40 +9
8 Artvin Hopaspor 30 10 11 9 41 44 39 -3
9 Fatsa Belediyespor 30 10 12 8 22 31 38 -9
10 Kızılcabölükspor 30 9 11 10 34 33 37 +1
11 Nevşehir Belediyespor 30 9 14 7 31 31 34 0
12 Çankaya FK 30 10 16 4 28 48 34 -20
13 1877 Alemdağspor 30 9 15 6 37 48 33 -11
14 Antalya Kemerspor 30 7 17 6 27 50 27 -23
15 Payasspor 29 5 16 8 29 53 23 -24
16 Manisaspor 30 1 20 9 22 56 12 -34
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/11/2021 Antalyaspor vs Alanyaspor
 27/11/2021 Çaykur Rizespor vs Kayserispor
 27/11/2021 Beşiktaş vs Giresunspor
 28/11/2021 Gaziantep FK vs Konyaspor
 28/11/2021 Fatih Karagümrük vs Trabzonspor
 28/11/2021 Sivasspor vs Hatayspor
 28/11/2021 Yeni Malatyaspor vs Galatasaray
 29/11/2021 Göztepe vs Fenerbahçe
 03/12/2021 Kasımpaşa vs Beşiktaş
 04/12/2021 Alanyaspor vs Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/11/2021 İstanbulspor vs Denizlispor
 27/11/2021 Kocaelispor vs Menemenspor
 27/11/2021 Boluspor vs Eyüpspor
 27/11/2021 Samsunspor vs Adanaspor
 28/11/2021 Keçiörengücü vs Ümraniyespor
 28/11/2021 Altınordu vs MKE Ankaragücü
 29/11/2021 Tuzlaspor vs BB Erzurumspor
 04/12/2021 Bandırmaspor vs Gençlerbirliği
 04/12/2021 BB Erzurumspor vs İstanbulspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/11/2021 Adıyaman FK vs Sivas Belediyespor
 27/11/2021 Afjet Afyonspor vs Kahramanmaraşspor
 27/11/2021 Ankaraspor vs Bodrumspor
 27/11/2021 Ergene Velimeşe vs Turgutluspor
 27/11/2021 Hekimoğlu Trabzon vs Çorum FK
 27/11/2021 Niğde Anadolu FK vs Bayburt Özel İdare Spor
 27/11/2021 Somaspor vs Van Spor FK
 27/11/2021 İnegölspor vs Sarıyer
 27/11/2021 Sakaryaspor vs Etimesgut Belediyespor
 05/12/2021 Bayburt Özel İdare Spor vs Adıyaman FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/11/2021 Çatalcaspor vs Bergama Belediyespor
 27/11/2021 Elazığspor vs Belediye Kütahyaspor
 28/11/2021 Hendek Spor vs Batman Petrolspor
 28/11/2021 Kahta 02 Spor vs Bursa Yıldırımspor
 28/11/2021 Karaman Belediyespor vs Artvin Hopaspor
 28/11/2021 Nevşehir Belediyespor vs Arnavutköy Belediye
 28/11/2021 Osmaniyespor FK vs Erbaaspor
 28/11/2021 Sancaktepe FK vs Fatsa Belediyespor
 28/11/2021 1954 Kelkit Bld.Spor vs Başkent Gözgözler Akademi FK
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI