смотреть порно онлайн

Erkan Baş uyardı: Bir tezgah kuruluyor

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, "Seçim öncesi yaşanacak her olaydan şüphe duyulmalıdır. Uyarıyoruz; kendisi bizatihi suç makinasına dönüşen bu iktidarın yapamayacağı hiçbir şey yoktur" dedi.
 Tarih: 24-11-2022 08:48:10
Erkan Baş uyardı: Bir tezgah kuruluyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "İktidar, kendi bekasını çatışmada ve kaosta görüyor. Aynı günlerde de sıcak para için düne kadar ‘katil, diktatör, zalim’ dediklerinin kapısını aşındıran bu iktidar, sıcak savaşı körüklüyor. Bu sayede de yurttaşlarımızın ‘Geçinemiyoruz’ çığlıklarını bomba sesleriyle milliyetçi, militarist sloganlarla bastırmak istiyor” dedi.

Erkan Baş, bugün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Baş, özetle şunları söyledi:

"Geçen hafta, yine sözlerime başlarken Taksim İstiklal Caddesi’ndeki saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anarak başlamış ve yaralılara geçmiş olsun dileyerek tamamlamıştım sözlerimi. Maalesef bu hafta da ölüler ve yaralılarımız var. Gaziantep’te sınırın öbür tarafından yapılan saldırı nedeniyle biri öğretmen, biri çocuk iki yurttaşımız hayatını kaybetti. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri ve arkasındakileri en şiddetli şekilde kınıyorum. Yaşamını yitiren yurttaşlarımızı saygıyla anıyorum. Yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

BİZ, ARTIK DAHA FAZLA KAN AKMASIN, DAHA FAZLA GÖZYAŞI OLMASIN İSTİYORUZ

Bir hava harekatı gerçekleştirildi. Sınırın diğer tarafından da ölüm haberleri geliyor. Çok sayıda insanın hayatını kaybettiği bilgisi var. Ölenler arasında sivil halktan kişilerin olduğu iddiaları ve Suriye resmi haber ajansının da Suriye askerlerinin de hayatını kaybettiği bilgisi var. Ben buraya gelmeden kısa bir süre önce Tayyip Erdoğan, grup toplantısını gerçekleştiriyordu ve bir kara harekatı yapılacağını bir kez daha açık bir şekilde ifade etti. Tüm bu tablonun özeti aslında çok açık. Yine bir seçim dönemine giriyoruz. Yine savaş çığırtkanlığı başladı. AKP iktidarı, iktidarda kalabilmek için önümüzdeki günleri savaşçı politikalarla geçireceğini açık bir şekilde ilan etmiş durumda. O yüzden biz de çok açık bir şekilde ilan etmek istiyoruz. Çatışma, savaş, yalnız ve yalnız, bütün seçenekler tüketildiği durumda ve savunma amacıyla yapıldığında anlaşılabilirdir. Bunun dışında masum insanların, çocukların öldüğü hiçbir savaş, haklı ve meşru sayılamaz. Bizim ülkemiz insanlarının savaşa değil barışa ihtiyacı var. Ülkemizde, bölgede, dünyada akan her damla kan, sadece ve sadece egemenlerin çıkarınadır. Biz, artık daha fazla kan akmasın, daha fazla gözyaşı olmasın istiyoruz ve bunun için siyaset yapıyoruz. Ancak üzülerek görüyoruz ki iktidarın, çatışmacı bir anlayışla bölgede gerginliği azaltan değil artıran bir yaklaşımla hareket etme konusunda bir kararlılığı var.


SEÇİM ÖNCESİNDE HUKUKU TAMAMEN RAFA KALDIRMAK İSTİYORLAR

İstiklal Caddesi’ndeki saldırının hemen ardından ortaya dökülen bir yığın kafa karıştırıcı bilgi ve belgeye rağmen iktidar cenahı hemen suçluyu ve adresi tespit etti, ilan etti. Ardından interneti kestiler. Konunun konuşulmasını, sorgulanmasını engellemeye çalıştılar. Failin ÖSO ile ilgili bağlantılarını soran herkes teröristlikle itham edildi. Üzerine de ‘Hesap zamanı’ diyerek alelacele bir sınır ötesi operasyona başladılar. Bu yaklaşım, bize bir şeyi gösteriyor. İktidar, ‘bölgede savaş, yurtta baskı’ mantığıyla hareket ediyor. İktidar, kendi bekasını çatışmada ve kaosta görüyor. Aynı günlerde de sıcak para için düne kadar ‘katil, diktatör, zalim’ dediklerinin kapısını aşındıran bu iktidar, sıcak savaşı körüklüyor. Bu sayede de yurttaşlarımızın ‘Geçinemiyoruz’ çığlıklarını bomba sesleriyle milliyetçi, militarist sloganlarla bastırmak istiyor. Kamu çıkarlarını ve huzurunu değil, kurdukları ağır sömürü düzeninin selametini düşünen bir iktidarla karşı karşıyayız. Açık söyleyelim; zerre kadar ülkemizi, zerre kadar halkımızı düşünmüyorlar. Sadece ve sadece koltuklarını, ceplerini düşünüyorlar. Onlar için işçi çocuklarının, yoksul çocuklarının kanı çok ucuz. Üzerinden siyaset yapması en kolay olan alan. Seçim öncesinde de antidemokratik uygulamalarını artırmak, hukuku tamamen rafa kaldırmak ve muhalefetin sesini kısmak için her fırsatı sonuna kadar değerlendirmek istiyorlar.

UYARIYORUZ

Tam bu nedenle TİP olarak uyarıyoruz. Seçim öncesi yaşanacak her olaydan şüphe duyulmalıdır. Uyarıyoruz; kendisi bizatihi suç makinasına dönüşen bu iktidarın yapamayacağı hiçbir şey yoktur. İstiyorlar ki terörle mücadele düdüğü çalsınlar ve onlar ‘terörle mücadele’ dediği anda herkes hemen hazır ola geçsin ve kimse hiçbir şeyi sorgulamasın. Sorgulanmayan her savaş, ahlaksız savaştır. Sorgulanmasının önüne geçenler de kandan beslenenlerdir.

BİR TEZGAH KURULUYOR

İktidar, ‘Kimin terörist, kimin yerli ve milli olduğunu ben belirlerim’ diyor ve herkesin bu hizaya geçmesini bekliyor. Hayır kardeşim. Biz, bunu kabul etmiyoruz. Bir kere, bu iktidarın kendisi meşru değil ki. Bizim, halkın, muhalefetin meşruiyet sınırlarını belirlemesine neden izin vereceğiz? Bakın, geride kalan süreçte Geziciler, öğrenciler, akademisyenler, neredeyse tüm siyasi figürler, mesela Erdoğan’ın yeniden aşk tazelediği Sisi ile görüşmesini destekleyenler, herkes ama herkes bu memlekette darbeci ilan edilmedi mi? Aylardır Türkiye’ye bakan herkesin gördüğü bir senaryo vardı. ‘AKP, seçimi kaybedeceğini gördüğü zaman her şeyi yapabilecek bir partidir’ diyorduk. Şimdi, aylardır herkesin bir tehlike olarak gördüğü senaryo hayata geçiriliyor. Bir tezgah kuruluyor. Yapılması gereken şey, oyunun bozulmasıdır. Çünkü bu tuzağın hedefi, bu ülkede yaşan milyonlarca yurttaşımızdır. Hepimiziz.

BUNUN DIŞINDAKİ TÜM YOLLAR TÜKENMİŞTİR

Buradan tüm muhalefete ve halkımıza, bu oyunu bozmak üzere açık bir çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin, hep birlikte basit ilkeleri olan bir barış mutabakatı oluşturalım. Bölgede gerginliği artıran, savaşı körükleyen tüm politikaların karşısında duralım. Hem iç barışımızı hem de bölge barışını merkeze alan sorumlu bir siyaset anlayışıyla hareket edelim. Bölgesel sorunların savaşla, çatışmayla değil diyalog, müzakere ve diplomasi ile çözülmesi için sesimizi yükseltelim. TSK’nın başka ülkelere asker göndermesine de ülkemizde yabancı asker bulundurulmasına da karşı duralım. Sınırlarımızın içinden veya dışından düzenlenmiş her türlü askeri, terör kaynaklı saldırıyı, ülke sınırları dışına düzenlenecek her türlü operasyonu, cihatçı örgütlere verilen açık-örtülü desteği, ülkemizde ve bölgemizde demokratik siyasete darbe girişimi olarak ilan edelim. Bu tür eylemlere Meclis’te de sokakta da karşı duralım. Halkın özgürlüğü, demokrasiyi savunması için kitlesel direnişini hep birlikte örgütleyelim. Ülkemizin kaderini, ancak hep birlikte yüksek sesle ‘barış, barış, barış’ diye haykırarak değiştirebiliriz. Bunun dışındaki tüm yollar tükenmiştir, çaresizdir. İktidarın koltuğunu koruma pahasına memleketimizi ateş çemberine çevirme oyunlarına geçit vermemeliyiz.”

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
 1. İYİ Partili Coşkun Yıldırım, İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığını.. İYİ Partili Coşkun Yıldırım, İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

  Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması

  İspanya'yı deviren Fas çeyrek finalde İspanya'yı deviren Fas çeyrek finalde

  AK Partililerin saldırısına uğrayan İYİ Partili Örs'e ilişkin Akş.. AK Partililerin saldırısına uğrayan İYİ Partili Örs'e ilişkin Akşener'den açıklama

  Galatasaray, Villarreal'e kaybetti Galatasaray, Villarreal'e kaybetti

  İBB, 10 bin taksiye ceza kesti İBB, 10 bin taksiye ceza kesti

  Meteoroloji'den kar uyarısı Meteoroloji'den kar uyarısı

  Babacan'dan Hüseyin Örs'e yapılan saldırıya ilişkin sert tepki.. Babacan'dan Hüseyin Örs'e yapılan saldırıya ilişkin sert tepki

  CHP'li Emre'den AİHM tazminatları çıkışı: Halkın vergileri ile ni.. CHP'li Emre'den AİHM tazminatları çıkışı: Halkın vergileri ile niye biz ödeyelim?

  Meclis'te Kürtçe konuşan HDP'li vekilin sesi kesildi Meclis'te Kürtçe konuşan HDP'li vekilin sesi kesildi

  Asgari ücret pazarlığında ilk toplantı bugün Asgari ücret pazarlığında ilk toplantı bugün

 1. Polonya: Barış görüşmeleri Kiev'in rızasıyla yapılmalı Polonya: Barış görüşmeleri Kiev'in rızasıyla yapılmalı

  HDP'li Garo Paylan, EYT'li iki grup için kanun teklifi verdi HDP'li Garo Paylan, EYT'li iki grup için kanun teklifi verdi

  Uşak’ta ekmeğe dördüncü zam Uşak’ta ekmeğe dördüncü zam

  Rusya: NATO Ukrayna'ya savaşı dayatıyor Rusya: NATO Ukrayna'ya savaşı dayatıyor

  Maduro: ABD'nin yaptırımları hafifletmesi yeterli değil Maduro: ABD'nin yaptırımları hafifletmesi yeterli değil

  Asgari ücret görüşmelerinde ilk toplantı tarihi netleşti Asgari ücret görüşmelerinde ilk toplantı tarihi netleşti

  Kılıçdaroğlu, İspanya Başbakanı Sanchez ile görüştü Kılıçdaroğlu, İspanya Başbakanı Sanchez ile görüştü

  Numan Kurtulmuş: EYT'yle ilgili son noktaya gelindi Numan Kurtulmuş: EYT'yle ilgili son noktaya gelindi

  Çavuşoğlu: Diplomasiye şans verildiğinde çözüm mümkün Çavuşoğlu: Diplomasiye şans verildiğinde çözüm mümkün

  Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: İspat etmezse şerefsizdir Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: İspat etmezse şerefsizdir

  İbrahim Haskoloğlu'nun 12 yıla kadar hapsi istendi İbrahim Haskoloğlu'nun 12 yıla kadar hapsi istendi

 1. Menajer Serkan Polat anlattı: Oyuncu olmak isteyenler nasıl bir y.. Menajer Serkan Polat anlattı: Oyuncu olmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli?

  Brezilya'nın Dünya Kupası kadrosu belli oldu Brezilya'nın Dünya Kupası kadrosu belli oldu

  Şükrü Özyıldız hastanelik oldu Şükrü Özyıldız hastanelik oldu

  Galatasaray, Başakşehir'e gol oldu yağdı Galatasaray, Başakşehir'e gol oldu yağdı

  Kripto para piyasasında düşüş sürüyor: Bitcoin 16 bin doların alt.. Kripto para piyasasında düşüş sürüyor: Bitcoin 16 bin doların altına indi

  12 Dev Adam, Sırbistan'a yenildi 12 Dev Adam, Sırbistan'a yenildi

  Tarkan filmlerinin Gosha'sı Eva Bender, yıllar sonra ortaya çıktı.. Tarkan filmlerinin Gosha'sı Eva Bender, yıllar sonra ortaya çıktı!

  Türkiye, İskoçya'yı 2-1 mağlup etti Türkiye, İskoçya'yı 2-1 mağlup etti

  PFDK’dan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’a ceza çıktı.. PFDK’dan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’a ceza çıktı

  Kristen Stewart yönetmenlik yolunda Kristen Stewart yönetmenlik yolunda

  Arka Sokaklar’a bir süre ara verildi Arka Sokaklar’a bir süre ara verildi

PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 13 9 2 2 36 14 29 +22
2 Galatasaray 13 8 2 3 23 10 27 +13
3 Adana Demirspor 13 6 1 6 24 14 24 +10
4 Konyaspor 14 6 2 6 16 9 24 +7
5 Başakşehir FK 13 7 3 3 19 15 24 +4
6 Kayserispor 14 7 5 2 20 15 23 +5
7 Trabzonspor 13 6 2 5 19 16 23 +3
8 Beşiktaş 13 6 3 4 26 18 22 +8
9 Alanyaspor 14 4 5 5 19 24 17 -5
10 Gaziantep FK 13 4 5 4 19 19 16 0
11 Antalyaspor 12 5 6 1 19 21 16 -2
12 Giresunspor 13 4 6 3 13 20 15 -7
13 Kasımpaşa 13 4 6 3 11 22 15 -11
14 Hatayspor 13 4 7 2 12 22 14 -10
15 Fatih Karagümrük 13 3 6 4 24 27 13 -3
16 MKE Ankaragücü 13 3 6 4 16 21 13 -5
17 Sivasspor 14 2 7 5 13 19 11 -6
18 İstanbulspor 13 2 9 2 12 26 8 -14
19 Ümraniyespor 13 1 8 4 15 24 7 -9
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 16 11 1 4 24 9 37 +15
2 Samsunspor 15 7 2 6 25 13 27 +12
3 Çaykur Rizespor 15 6 1 8 22 11 26 +11
4 Pendikspor 15 7 3 5 21 10 26 +11
5 Keçiörengücü 15 7 3 5 26 19 26 +7
6 Bodrumspor 15 7 4 4 25 17 25 +8
7 Boluspor 15 7 4 4 15 13 25 +2
8 Manisa FK 15 6 3 6 22 20 24 +2
9 Bandırmaspor 15 6 3 6 19 19 24 0
10 Sakaryaspor 16 7 8 1 25 25 22 0
11 Altay 15 5 4 6 17 14 21 +3
12 Adanaspor 15 4 5 6 24 24 18 0
13 Göztepe 14 5 6 3 14 14 18 0
14 Tuzlaspor 15 4 7 4 17 21 16 -4
15 Erzurumspor FK 15 3 7 5 15 23 14 -8
16 Altınordu 15 3 9 3 14 27 12 -13
17 Yeni Malatyaspor 15 2 8 5 14 24 11 -10
18 Gençlerbirliği 15 1 10 4 14 29 7 -15
19 Denizlispor 15 1 11 3 10 31 6 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Kocaelispor 17 11 1 5 36 17 38 +19
2 Bucaspor 1928 17 10 2 5 28 10 35 +18
3 İskenderunspor A.Ş. 17 10 3 4 25 14 34 +11
4 Karacabey Belediye Spor 17 8 2 7 24 14 31 +10
5 1461 Trabzon FK 17 8 3 6 19 11 30 +8
6 Ankara Demirspor 17 7 4 6 23 10 27 +13
7 Serik Belediyespor 17 7 4 6 25 21 27 +4
8 Van Spor FK 17 7 4 6 20 17 27 +3
9 Zonguldak Kömürspor 17 8 6 3 20 21 27 -1
10 Kırklarelispor 17 6 4 7 18 14 25 +4
11 Fethiyespor 17 6 8 3 20 26 21 -6
12 Sarıyer 17 4 5 8 20 24 20 -4
13 Kastamonuspor 17 5 7 5 16 22 20 -6
14 Etimesgut Belediyespor 17 4 8 5 19 25 17 -6
15 Adıyaman FK 17 3 7 7 15 23 16 -8
16 Balıkesirspor 17 4 9 4 13 22 16 -9
17 Kırşehir FSK 17 2 7 8 14 21 14 -7
18 Uşak Spor 17 3 10 4 12 25 13 -13
19 Diyarbekir Spor 17 1 10 6 14 29 9 -15
20 Pazarspor 17 1 11 5 11 26 8 -15
Takım O G M B A Y P AV
1 Yeni Mersin İY 15 11 2 2 21 7 35 +14
2 52 Orduspor FK 15 9 3 3 24 14 30 +10
3 Karaköprü Belediyespor 15 8 2 5 18 6 29 +12
4 Karşıyaka 15 8 4 3 16 7 27 +9
5 Belediye Kütahyaspor 15 7 3 5 22 15 26 +7
6 Ağrı 1970 Spor 15 7 3 5 15 9 26 +6
7 Belediye Derincespor 15 7 3 5 18 15 26 +3
8 Nevşehir Belediyespor 15 5 4 6 19 17 21 +2
9 Hacettepe 1945 15 5 5 5 18 19 20 -1
10 Elazığspor 15 5 7 3 16 24 18 -8
11 1954 Kelkit Bld.Spor 15 3 4 8 12 14 17 -2
12 1922 Konyaspor 15 5 8 2 15 21 17 -6
13 Çatalcaspor 15 4 7 4 17 18 16 -1
14 Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü 15 4 8 3 11 18 15 -7
15 Şile Yıldızspor 15 2 5 8 13 15 14 -2
16 Yomraspor 15 2 8 5 10 17 11 -7
17 Edirnespor 15 3 11 1 11 23 10 -12
18 Eskişehirspor 15 2 10 3 16 33 9 -17
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/12/2022 Adana Demirspor vs Fatih Karagümrük
 25/12/2022 Antalyaspor vs MKE Ankaragücü
 25/12/2022 Galatasaray vs İstanbulspor
 25/12/2022 Gaziantep FK vs Beşiktaş
 25/12/2022 Hatayspor vs Giresunspor
 25/12/2022 Kasımpaşa vs Sivasspor
 25/12/2022 Konyaspor vs Alanyaspor
 25/12/2022 Trabzonspor vs Fenerbahçe
 25/12/2022 Ümraniyespor vs Başakşehir FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 09/12/2022 Samsunspor vs Yeni Malatyaspor
 10/12/2022 Keçiörengücü vs Adanaspor
 10/12/2022 Tuzlaspor vs Çaykur Rizespor
 10/12/2022 Denizlispor vs Altay
 10/12/2022 Göztepe vs Manisa FK
 11/12/2022 Boluspor vs Bandırmaspor
 11/12/2022 Gençlerbirliği vs Erzurumspor FK
 11/12/2022 Altınordu vs Bodrumspor
 12/12/2022 Pendikspor vs Sakaryaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/12/2022 Etimesgut Belediyespor vs Kırşehir Futbol Spor Kulübü
 11/12/2022 İskenderunspor A.Ş. vs Bucaspor 1928
 11/12/2022 1461 Trabzon FK vs Fethiyespor
 11/12/2022 Adıyaman FK vs Pazarspor
 11/12/2022 Ankara Demirspor vs Kırklarelispor
 11/12/2022 Diyarbekir Spor vs Sarıyer
 11/12/2022 Karacabey Belediye Spor vs Serik Belediyespor
 11/12/2022 Kastamonuspor vs Kocaelispor
 11/12/2022 Van Spor FK vs Uşak Spor
 11/12/2022 Zonguldak Kömürspor vs Balıkesirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/12/2022 Çatalcaspor vs Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü
 10/12/2022 52 Orduspor FK vs Yomraspor
 11/12/2022 Belediye Derincespor vs Hacettepe 1945
 11/12/2022 Belediye Kütahyaspor vs Karşıyaka
 11/12/2022 Edirnespor vs Ağrı 1970 Spor
 11/12/2022 Elazığspor vs Eskişehirspor
 11/12/2022 Nevşehir Belediyespor vs Karaköprü Belediyespor
 11/12/2022 Yeni Mersin İdman Yurdu vs 1954 Kelkit Bld.Spor
 11/12/2022 1922 Konyaspor vs Şile Yıldızspor
 11/12/2022 1922 Konyaspor - Şile Yıldızspor Şile Yıldızspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı  1922 Konyaspor yenilmez
 11/12/2022 Nevşehir Belediyespor - Karaköprü Belediyespor Nevşehir Belediyespor ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Nevşehir Belediyespor yenilmez
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
 • YUKARI