смотреть порно онлайн

Erdoğan: 'Cumhuriyet Halk Partisi bir milli güvenlik sorunudur'

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D-CNN Türk ortak canlı yayınında açıklamalarda bulundu.
 Tarih: 29-09-2022 11:01:48
Erdoğan: 'Cumhuriyet Halk Partisi bir milli güvenlik sorunudur'

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal D-CNN Türk ortak canlı yayınında Fulya Kalfa moderatörlüğünde gazeteciler Ahmet Hakan, Hande Fırat, Abdulkadir Selvi ve Zafer Şahin'in sorularını yanıtladı. 

Mersin'deki polisevine yönelik saldırıya ilişkin konuşan Erdoğan, ''CHP'nin teröristlerden birini gazeteci diye geçmişte savunmuş olması. Terör örgütü siyasi uzantısı parti yerine devletin sesine kulak vermiş olsalardı bu durumda olmazlardı. Hapiste olanların gazeteci değil, terörist olduğunu en başından beri söyledik. Yargı bunları terörist oldukları için mahkum ediyor. Resmi internet sitelerinde de tutuklu gazeteci diye gösterdikleri raporu hala gezdiriyorlar. O zaman bu teröristin hala arkasındalar. Cumhuriyet Halk Partisi bir milli güvenlik sorunudur'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan açıklamaları şöyle: 
YUNANİSTAN İLE GERİLİM
''ABD, her şeyden önce NATO'da beraber olduğumuz üyeler arasında adil davranmıyor. Yunanistan NATO'da beraber olduğumuz bir ülke, Türkiye'de beraber olduğumuz bir ülke. Türkiye NATO'da ilk 5 içerisindeyiz. ABD'nin adalara yüklü silah göndermesi kabul edilir birşey değil. ABD'nin bunlara vermiş olduğu zırhlı araçları konuşlandırılması İHA'larımız ile tespit edildi. Bize bunları Rusya için kullanıyoruz diyorlar. ABD'ye diyoruz ki Türkiye gibi bir müttefik bulamazsın. Yeri geldiğinde bunu söylüyorsun.

Yunanistan görüşmeden kaçıyor. Buralar gayriaskeri adalar. Bunların uluslarası yargının önünü tıkadığını görüyoruz. Bu adaları silahlardan arındırmaları şart. Yunanistan'da 9 adet ABD üssü mevcut.

ABD ve Yunanistan'a gerekli uyarıları Dışişleri Bakanlığımız vasıtasıyla yaptık.

KIBRIS KONUSU
Biz duramayız. Kuzey Kıbrıs'ta ne gerekiyorsa adımları atıyoruz. Asker en kolayı. Bizim 40 bine yakın askerimiz var orada. Silah, mühimmat, araç, gereç konusunda adımlarımız atıyoruz.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI
Liderler, Ukrayna-Rusya arasındaki arabulucuğunuz her türlü takdirin üzerindedir, dediler bize.

(Nükleer tehdit) Ben bunları düşünmek istemiyorum. Nükleer savaşın faturası felaket. Bunları zaten inşallah hiç gündeme getirmeden diplomasi yoluyla bu işi çözmek işin en iyi tarafıdır. Ukrayna'nın işgal edilen bölgelerinde Rusya'ya katılım için referandum düzenlemesi ve kısmi seferberlik ilanı üzücüdür. Buradan ilhak kararı çıkarsa ki çıkabilir. Tanıdığım Putin bir şeyi kafasına koyduysa bunu bu şekilde yapar. Yarın ki görüşmemizi çok önemsiyorum.

F-16 TARTIŞMALARI
Biden kendi düşüncesini F-16'ları ve diğer bütün parçaları bize vermek istediğini söyledi. Cumhuriyetçilerden destek alamıyoruz diyorlar. Ben bu ziyarette cumhuriyetçilerle görüştüm. Bu görüşmelerde olumlu cevaplar verdiler.

Biden'ın bize verdiği bu sözden ötürü neticesini bekliyoruz.

SURİYELİ MÜLTECİLERİN ÜLKELERİNE DÖNMESİ
Biz Suriye'nin kuzeyinde ilk etapta 100 bin ikinci etapta 250 bin briket ev yapıyoruz. Türkiye'deki mülteciler buralara taşımaya başladılar. Altyapısıyla herşeyiyle güzel briket evler yaptık.

Biz CHP'nin diğer partilerin söylediği gibi biz gelir gelmez bunları Suriye'ye süreceğiz diyemeyiz. Bizim kültürümüzde böyle bir durum söz konusu değil. İnsani muammelemizi sürdüreceğiz. Onurlu bir şekilde yerler hazır, kendi topraklarımıza gitmek istiyoruz dediklerinde onları zorla tutmayız.

Briket evlerin finansörü sadece biziz, sivil toplum kuruluşlarımız. Onların gayretleri ile bunları yaptık, yapıyoruz. Bir ara AGİT bize destek vereceğiz dediler. Hiç birşey gelmedi.

SOSYAL KONUT PROJESİ
Sayın Kılıçdaroğlu'nun daireye ihtiyacı mı var? Garanti istedilerse böyle bir ihtiyacı var herhalde. Buyursun. 1 milyon 250 bin konut yaptık. İlk defa yapmıyoruz ki. Kemal Bey dürüst ol. Siyaset dürüstlüktür. Biz şu anda attığımız adımla yeniden bir tarih yazıyoruz. Gençlerimizin başvuru sayısı 1 milyon 800 bin. 5 milyona dayanan başvuru var. 25 Ekim'de inşallah ilk kazmayı vuruyoruz.

Talep çok olunca arsa sayısını 1 milyona çıkaracağız. Arsayı alan evi kendisi yapacak. Biz altyapıyı yapacağız. Bu kadar başvuruyu öngermedik.

Ağzı olan konuşuyor. 1 milyon 175 bin toplu konutu biz yaptık, başkası değil. Bunu başarıyla gerçekleştirmiş olan hükümete böyle bir ifade yakışıksız olur. Parasal olarak bizim sıkıntımız yok. Konutta biz 2 yıl verdik.

ENFLASYON RAKAMLARI
2022 yılında büyümenin yüzde 5 seviyesinde gerçekleşmesini öngörüyorum.

Ocaktan itibaren enflasyonun düşme emarelerini göreceğiz. Enflasyondan önce faize bakıyorum. O noktada da biz faiz oranını yüzde 12'ye yükseldik. Çağrımı yine yapıyorum: Eğer yatırımcıysan kamu bankaları başta olmak üzere şu anda faiz yüzde 12'ye indi, bundan sonra yukarı çıkma yok daha aşağı inecek. Bu da enflasyonu baskılayacak, aşağıya indirecek. Yatırımcı yatırımında düşük faiz arar.

ABD'nin faiz arttırımı dediği ne kadar bir olay. Ciddi bir oran yok. Küçük bir oran. ABD'de faiz arttırımı son durum yüzde 6 olabilir. Avrupa'ya geliyorsunuz oralarda da böyle. Çift haneli rakamda değiller. Son toplantıda bu faizi biraz daha indirmeliler. 

Biz 6 sıfırı attığımızda Türk lirası değer kazandı mı? Hatırlayın tuvaletin fiyatı o zaman 1.5 milyondu. Paramız bir anda değer kazandı. Bize birşey kaybettirmedi. Biz faizi düşürerek paramıza değer kazandıracağız.

Bu yüzyıl Türkiye'nin yüzyılı olacak.

Bazı mağfirler Merkez Bankamız üzerinde spekülasyonlar meydana getirmek istiyorlar. Merkez Bankası zarar gördüğünde Türkiye'nin finans sektörü zarar görecek. 

ASGARİ ÜCRET
Yapmış olduğumuz asgari ücret tespit rakamlarında son asgari ücret tespitini de Aralık'ta yapacağız. Tekrar değerlendirmeleri yapıp, yıl sonu adım atacağız. 2023'e girerken daha güçlü bir şekilde gireceğiz.

Devlet olarak büyük bir fedakarlık yaparak asgari ücret dışındaki vergileri kaldırdık. Bu düzenlemeyle memur ve işçi farkı gözetmeksizin adım attık. Bu ara artış idi. 2023 yılında uygulanacak asgari ücretin tespiti Aralık ayında yapılacak. Rahat olun.

EYT AÇIKLAMASI
EYT'de son aşamaya gelindiğini biliyorum.

ENERJİ KRİZİ
Biz bir inşallah bu konuda bir sıkıntı yaşamayacağız. Tasarruf çağrısı yapmadım, yapmayacağım. Zaten israftan kaçalım. Biz zaten fakir, fukaraya garip gurabaya gerekli destekleri veriyoruz. Karadeniz'deki doğalgaz bu kış itibariyle kullanıma girerse işimiz kolaylaşır. Bizim Rusya ile bir sıkıntımız yok. Doğalgazımız Rusya'dan geliyor.

Akkuyu devam ediyor. Birinci tirbün 2023'e yetişecek. Sinop'ta nükleer enerji santralinin adımını atacağız. Putin ile etraflı görüşmelerim oldu, devam ettiriyoruz.

Borsaya girenlerden kazanan da kaybeden de oluyor. Bizim borsamız sürekli kazandıran bir borsa oldu. Son zamanlarda borsada sıkıntı yaşamadık değil. Konu en ince noktasına kadar incelenecek.

AKP'NİN 2023 KADROSU
Transfer dönemlerinde bile takım tamamen değişmez. Bir iki değişiklik yaparsın. AK Parti'nin içerisinde nerelerde aksamalar varsa değişikliğe tabi tutarak çok daha güçlü bir kadroyla yeni seçime hazırlanmak gerekir.

Cumhur İttifakı'nın yapısı da bizi ilgilendiriyor.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?
Şurada 8 ay kaldı. Bu tür birşeyi yapmak sağlık değil. Fevkalade bir durum olursa bu tür bir adım atılabilir. Değişime açık bir partiyiz.

Helalleşmeye her zaman açığım. Küskün arkadaşlarımızı kapımızı açtık, açmaya devam edeceğiz. AK Parti, milletin kurduğu bir partidir.

MUHALEFETİN ADAYI
6'lı masa bizi ilgilendirmiyor. Biz onların adayının kim olup olmayacağı ile zerre kadar ilgilenmiyoruz. Biz en ideal şekilde seçime nasıl hazırlanırız bunun derdindeyiz. Tayyip Erdoğan'ı benim ülkem tanıyor. 20 yıl kolay değil. Milletim oyunu yine Tayyip Erdoğan'a verecektir.

Her seçimde bir tasfiye olur, bu seçimde de birileri tasfiye olacak.''

Etiketler #Erdoğan #CHP
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
 1. İYİ Partili Coşkun Yıldırım, İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığını.. İYİ Partili Coşkun Yıldırım, İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

  Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması

  AK Partililerin saldırısına uğrayan İYİ Partili Örs'e ilişkin Akş.. AK Partililerin saldırısına uğrayan İYİ Partili Örs'e ilişkin Akşener'den açıklama

  İspanya'yı deviren Fas çeyrek finalde İspanya'yı deviren Fas çeyrek finalde

  Galatasaray, Villarreal'e kaybetti Galatasaray, Villarreal'e kaybetti

  İBB, 10 bin taksiye ceza kesti İBB, 10 bin taksiye ceza kesti

  Babacan'dan Hüseyin Örs'e yapılan saldırıya ilişkin sert tepki.. Babacan'dan Hüseyin Örs'e yapılan saldırıya ilişkin sert tepki

  Meclis'te Kürtçe konuşan HDP'li vekilin sesi kesildi Meclis'te Kürtçe konuşan HDP'li vekilin sesi kesildi

  CHP'li Emre'den AİHM tazminatları çıkışı: Halkın vergileri ile ni.. CHP'li Emre'den AİHM tazminatları çıkışı: Halkın vergileri ile niye biz ödeyelim?

  Meteoroloji'den kar uyarısı Meteoroloji'den kar uyarısı

  Asgari ücret pazarlığında ilk toplantı bugün Asgari ücret pazarlığında ilk toplantı bugün

 1. Polonya: Barış görüşmeleri Kiev'in rızasıyla yapılmalı Polonya: Barış görüşmeleri Kiev'in rızasıyla yapılmalı

  HDP'li Garo Paylan, EYT'li iki grup için kanun teklifi verdi HDP'li Garo Paylan, EYT'li iki grup için kanun teklifi verdi

  Uşak’ta ekmeğe dördüncü zam Uşak’ta ekmeğe dördüncü zam

  Rusya: NATO Ukrayna'ya savaşı dayatıyor Rusya: NATO Ukrayna'ya savaşı dayatıyor

  Maduro: ABD'nin yaptırımları hafifletmesi yeterli değil Maduro: ABD'nin yaptırımları hafifletmesi yeterli değil

  Asgari ücret görüşmelerinde ilk toplantı tarihi netleşti Asgari ücret görüşmelerinde ilk toplantı tarihi netleşti

  Kılıçdaroğlu, İspanya Başbakanı Sanchez ile görüştü Kılıçdaroğlu, İspanya Başbakanı Sanchez ile görüştü

  Numan Kurtulmuş: EYT'yle ilgili son noktaya gelindi Numan Kurtulmuş: EYT'yle ilgili son noktaya gelindi

  Çavuşoğlu: Diplomasiye şans verildiğinde çözüm mümkün Çavuşoğlu: Diplomasiye şans verildiğinde çözüm mümkün

  Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: İspat etmezse şerefsizdir Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: İspat etmezse şerefsizdir

  İbrahim Haskoloğlu'nun 12 yıla kadar hapsi istendi İbrahim Haskoloğlu'nun 12 yıla kadar hapsi istendi

 1. Menajer Serkan Polat anlattı: Oyuncu olmak isteyenler nasıl bir y.. Menajer Serkan Polat anlattı: Oyuncu olmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli?

  Brezilya'nın Dünya Kupası kadrosu belli oldu Brezilya'nın Dünya Kupası kadrosu belli oldu

  Peter Cech yeniden kalede Peter Cech yeniden kalede

  Şükrü Özyıldız hastanelik oldu Şükrü Özyıldız hastanelik oldu

  Galatasaray, Başakşehir'e gol oldu yağdı Galatasaray, Başakşehir'e gol oldu yağdı

  Kripto para piyasasında düşüş sürüyor: Bitcoin 16 bin doların alt.. Kripto para piyasasında düşüş sürüyor: Bitcoin 16 bin doların altına indi

  12 Dev Adam, Sırbistan'a yenildi 12 Dev Adam, Sırbistan'a yenildi

  Tarkan filmlerinin Gosha'sı Eva Bender, yıllar sonra ortaya çıktı.. Tarkan filmlerinin Gosha'sı Eva Bender, yıllar sonra ortaya çıktı!

  Türkiye, İskoçya'yı 2-1 mağlup etti Türkiye, İskoçya'yı 2-1 mağlup etti

  PFDK’dan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’a ceza çıktı.. PFDK’dan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’a ceza çıktı

  Kristen Stewart yönetmenlik yolunda Kristen Stewart yönetmenlik yolunda

PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 13 9 2 2 36 14 29 +22
2 Galatasaray 13 8 2 3 23 10 27 +13
3 Adana Demirspor 13 6 1 6 24 14 24 +10
4 Konyaspor 14 6 2 6 16 9 24 +7
5 Başakşehir FK 13 7 3 3 19 15 24 +4
6 Kayserispor 14 7 5 2 20 15 23 +5
7 Trabzonspor 13 6 2 5 19 16 23 +3
8 Beşiktaş 13 6 3 4 26 18 22 +8
9 Alanyaspor 14 4 5 5 19 24 17 -5
10 Gaziantep FK 13 4 5 4 19 19 16 0
11 Antalyaspor 12 5 6 1 19 21 16 -2
12 Giresunspor 13 4 6 3 13 20 15 -7
13 Kasımpaşa 13 4 6 3 11 22 15 -11
14 Hatayspor 13 4 7 2 12 22 14 -10
15 Fatih Karagümrük 13 3 6 4 24 27 13 -3
16 MKE Ankaragücü 13 3 6 4 16 21 13 -5
17 Sivasspor 14 2 7 5 13 19 11 -6
18 İstanbulspor 13 2 9 2 12 26 8 -14
19 Ümraniyespor 13 1 8 4 15 24 7 -9
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 16 11 1 4 24 9 37 +15
2 Samsunspor 15 7 2 6 25 13 27 +12
3 Çaykur Rizespor 15 6 1 8 22 11 26 +11
4 Pendikspor 15 7 3 5 21 10 26 +11
5 Keçiörengücü 15 7 3 5 26 19 26 +7
6 Bodrumspor 15 7 4 4 25 17 25 +8
7 Boluspor 15 7 4 4 15 13 25 +2
8 Manisa FK 15 6 3 6 22 20 24 +2
9 Bandırmaspor 15 6 3 6 19 19 24 0
10 Sakaryaspor 16 7 8 1 25 25 22 0
11 Altay 15 5 4 6 17 14 21 +3
12 Adanaspor 15 4 5 6 24 24 18 0
13 Göztepe 14 5 6 3 14 14 18 0
14 Tuzlaspor 15 4 7 4 17 21 16 -4
15 Erzurumspor FK 15 3 7 5 15 23 14 -8
16 Altınordu 15 3 9 3 14 27 12 -13
17 Yeni Malatyaspor 15 2 8 5 14 24 11 -10
18 Gençlerbirliği 15 1 10 4 14 29 7 -15
19 Denizlispor 15 1 11 3 10 31 6 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Kocaelispor 17 11 1 5 36 17 38 +19
2 Bucaspor 1928 17 10 2 5 28 10 35 +18
3 İskenderunspor A.Ş. 17 10 3 4 25 14 34 +11
4 Karacabey Belediye Spor 17 8 2 7 24 14 31 +10
5 1461 Trabzon FK 17 8 3 6 19 11 30 +8
6 Ankara Demirspor 17 7 4 6 23 10 27 +13
7 Serik Belediyespor 17 7 4 6 25 21 27 +4
8 Van Spor FK 17 7 4 6 20 17 27 +3
9 Zonguldak Kömürspor 17 8 6 3 20 21 27 -1
10 Kırklarelispor 17 6 4 7 18 14 25 +4
11 Fethiyespor 17 6 8 3 20 26 21 -6
12 Sarıyer 17 4 5 8 20 24 20 -4
13 Kastamonuspor 17 5 7 5 16 22 20 -6
14 Etimesgut Belediyespor 17 4 8 5 19 25 17 -6
15 Adıyaman FK 17 3 7 7 15 23 16 -8
16 Balıkesirspor 17 4 9 4 13 22 16 -9
17 Kırşehir FSK 17 2 7 8 14 21 14 -7
18 Uşak Spor 17 3 10 4 12 25 13 -13
19 Diyarbekir Spor 17 1 10 6 14 29 9 -15
20 Pazarspor 17 1 11 5 11 26 8 -15
Takım O G M B A Y P AV
1 Yeni Mersin İY 15 11 2 2 21 7 35 +14
2 52 Orduspor FK 15 9 3 3 24 14 30 +10
3 Karaköprü Belediyespor 15 8 2 5 18 6 29 +12
4 Karşıyaka 15 8 4 3 16 7 27 +9
5 Belediye Kütahyaspor 15 7 3 5 22 15 26 +7
6 Ağrı 1970 Spor 15 7 3 5 15 9 26 +6
7 Belediye Derincespor 15 7 3 5 18 15 26 +3
8 Nevşehir Belediyespor 15 5 4 6 19 17 21 +2
9 Hacettepe 1945 15 5 5 5 18 19 20 -1
10 Elazığspor 15 5 7 3 16 24 18 -8
11 1954 Kelkit Bld.Spor 15 3 4 8 12 14 17 -2
12 1922 Konyaspor 15 5 8 2 15 21 17 -6
13 Çatalcaspor 15 4 7 4 17 18 16 -1
14 Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü 15 4 8 3 11 18 15 -7
15 Şile Yıldızspor 15 2 5 8 13 15 14 -2
16 Yomraspor 15 2 8 5 10 17 11 -7
17 Edirnespor 15 3 11 1 11 23 10 -12
18 Eskişehirspor 15 2 10 3 16 33 9 -17
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/12/2022 Adana Demirspor vs Fatih Karagümrük
 25/12/2022 Antalyaspor vs MKE Ankaragücü
 25/12/2022 Galatasaray vs İstanbulspor
 25/12/2022 Gaziantep FK vs Beşiktaş
 25/12/2022 Hatayspor vs Giresunspor
 25/12/2022 Kasımpaşa vs Sivasspor
 25/12/2022 Konyaspor vs Alanyaspor
 25/12/2022 Trabzonspor vs Fenerbahçe
 25/12/2022 Ümraniyespor vs Başakşehir FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 09/12/2022 Samsunspor vs Yeni Malatyaspor
 10/12/2022 Keçiörengücü vs Adanaspor
 10/12/2022 Tuzlaspor vs Çaykur Rizespor
 10/12/2022 Denizlispor vs Altay
 10/12/2022 Göztepe vs Manisa FK
 11/12/2022 Boluspor vs Bandırmaspor
 11/12/2022 Gençlerbirliği vs Erzurumspor FK
 11/12/2022 Altınordu vs Bodrumspor
 12/12/2022 Pendikspor vs Sakaryaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/12/2022 Etimesgut Belediyespor vs Kırşehir Futbol Spor Kulübü
 11/12/2022 İskenderunspor A.Ş. vs Bucaspor 1928
 11/12/2022 1461 Trabzon FK vs Fethiyespor
 11/12/2022 Adıyaman FK vs Pazarspor
 11/12/2022 Ankara Demirspor vs Kırklarelispor
 11/12/2022 Diyarbekir Spor vs Sarıyer
 11/12/2022 Karacabey Belediye Spor vs Serik Belediyespor
 11/12/2022 Kastamonuspor vs Kocaelispor
 11/12/2022 Van Spor FK vs Uşak Spor
 11/12/2022 Zonguldak Kömürspor vs Balıkesirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/12/2022 Çatalcaspor vs Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü
 10/12/2022 52 Orduspor FK vs Yomraspor
 11/12/2022 Belediye Derincespor vs Hacettepe 1945
 11/12/2022 Belediye Kütahyaspor vs Karşıyaka
 11/12/2022 Edirnespor vs Ağrı 1970 Spor
 11/12/2022 Elazığspor vs Eskişehirspor
 11/12/2022 Nevşehir Belediyespor vs Karaköprü Belediyespor
 11/12/2022 Yeni Mersin İdman Yurdu vs 1954 Kelkit Bld.Spor
 11/12/2022 1922 Konyaspor vs Şile Yıldızspor
 11/12/2022 1922 Konyaspor - Şile Yıldızspor Şile Yıldızspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı  1922 Konyaspor yenilmez
 11/12/2022 Nevşehir Belediyespor - Karaköprü Belediyespor Nevşehir Belediyespor ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Nevşehir Belediyespor yenilmez
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
 • YUKARI