anani kanguru gibi ziplatip sikiyorum

CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca:'AKP iktidarında insan onuru ve emeği ayaklar altında'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Türkiye'deki işsizlik sorununa dikkat çekerek AKP iktidarını eleştirdi. Karaca, işsizlik ödeneği alamayan işsizlerin oranının %87'ye ulaştığını belirterek, emeği yok sayan bir siyasi iktidara ihtiyaç olmadığını söyledi.
 Tarih: 01-05-2023 17:26:27   Güncelleme: 01-05-2023 17:38:27
CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca:'AKP iktidarında insan onuru ve emeği ayaklar altında'

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli'de gerçekleştirdiği seçim çalışmaları kapsamında emekçilerin yaşadığı sorunları yerinde incelemeye devam ediyor. CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, kadın işçilere uygulanan negatif ayrımcılık, fazla mesai, işçi alacakları ve asgari ücret konularını sahada inceleyerek gündeme getiriyor.
CHP Milletvekili Gülizar Karaca, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) son açıkladığı verilere dikkat çekerek, 31 milyon 460 bin istihdam edilen emekçinin çözümü üretilmeyen sorunları olduğunu belirtti. "Yani bu ülkenin neredeyse 3'te biri ifade ettiğimiz sorunların en az birini yaşamakta" olduğunu ifade ederek, AKP iktidarının insan onuru ve emeği ayaklar altına aldığını söyledi. Karaca, işsizlik ve işgücü istatistikleri üzerine yaptığı açıklamada, Türkiye'de emeği yok sayan, emekçiyi dışlayan ve milyonları işsizlikle sınayan bir siyasi iktidara ihtiyaç olmadığını vurguladı. İşsizlik ödeneği alamayan işsizlerin %87'sinin durumuna dikkat çeken Karaca, sosyal devlet olarak işsiz kalan vatandaşların yok sayılamayacağını belirtti.

 Karaca, işsizlik ve işgücü istatistikleri üzerine yaptığı açıklamada, Türkiye'deki emeği yok sayan, emekçiyi dışlayan ve milyonları çalışma hayatına dahil etmeyi işsizlikle sınayan bir siyasi iktidara ihtiyaç olmadığını belirtti. İşsizlik ödeneği alamayan işsizlerin %87'sinin durumuna dikkat çekerek, sosyal devlet olarak işsiz kalan vatandaşların yok sayılamayacağını vurguladı. Türkiye'de eşit bir toplumun hayal değil gerçek olduğunu, AKP iktidarına son verilmesiyle daha fazla kayıp yaşanmadan görüleceğini ifade etti. Karaca'nın açıklamalarına göre, 10 Nisan 2023 tarihinde yayınlanan TÜİK istatistiklerine göre, istihdam edilen kişi sayısı 31 milyon 460 bin kişi olarak gerçekleşirken, işsizlik oranı %10 olarak açıklandı. İşsizlerin yaklaşık %87'si işsizlik ödeneği alamamaktadır.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI