Bugun...
Bizi izleyin:


İşçiler, Türk Metal’e Üye olduğu için işten atıldı
Tarih: 04-10-2015 17:22:53 Güncelleme: 04-10-2015 17:25:53 + -


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Tat Metal Fabrikasında çalışan işçiler Türk Metal Sendikasına üye olduğu için atıldı. İşçiler tepkisini fabrika önüne kadar yürüyerek gösterdi.


İşçiler, Türk Metal’e Üye olduğu için işten atıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Tat Metal fabrikasında çalışan işçilerin Türk Metal Sendikasına üye oldukları için işten atılmasına, ERDEMİR işçisi ve Türk Metal Sendikası tepki gösterdi.
ERDEMİR işçileri, otobüslerle Karadeniz Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde şirkete yaklaşık 500 metre mesafede araçlardan inerek yürüyüş yaptı. İşçiler sloganlarla Tat Metal önüne geldi.
Tat Metal’de işten atılan işçiler, kendilerine şirket yetkililerince büyük baskı uygulandığını anlattı. Sendikaya üye olmamaları konusunda gördükleri baskıya rağmen, sendika istediklerini belirten işçiler, “Asgari ücretle çalışanlarımız var. Birçok sosyal hakkımızı alamıyoruz. Fazla mesai yaptırılıyor. Bunların giderilmesi için sendikaya üye olduk. Ancak şirketten büyük baskı gördük. İşten çıkarıldıktan sonra tekrar çağırarak sendikalı olmamamız yönünde söylemde bulundular. Halen içerideki arkadaşlarımızı özel odalara alarak sendikadan istifa etmelerini istiyorlar. Bize her şeyin iyiye gideceğini söylediler ama her şey kötüye gidiyor. İkramiyemizi, mesailerimizin yarım saatlerini kestiler. Arkadaşlarımız bir yıldır 12 saat çalıştırılıyor. İnsani muamele göremiyoruz, tehdit altında çalışıyoruz. Hiçbir sosyal hakkımız, bayram ikramiyemiz yok. Maaşlarımız en taban fiyattan ödeniyor. Şu anda 1000 liraya çalışan arkadaşımız var” dediler.
Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan da patronun anayasal suç işlediğini belirterek, “Önümüzdeki günlerde bununla ilgili suç duyurusunda bulunacağız” dedi

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Emek Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
 • Taksim'deki CHP Mitinginden kareler!
  Taksim'deki CHP Mitinginden kareler!
 • Toplu taşıma araçlarında ilginç kareler
  Toplu taşıma araçlarında ilginç kareler
FOTO GALERİ
YUKARI