Bugun...
Bizi izleyin:Namık Havutça: ''TRT Halkın Değil Sarayın Malı Olmuş!”

Tarih: 06-04-2017 14:12:18 + -


TRT’nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı, AKP ve Evet propagandasına uygun olan kişilere yer vermekolduğunu belirten CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça; “halkın vergileriyle kurulan TRT’nin 80 milyonun değilde sadece sarayın malı gibi hareket etmesinin kabul edilmez” olduğunu söyledi.


Namık Havutça: ''TRT Halkın Değil Sarayın Malı Olmuş!”

“80 milyonvatandaşın ödediği vergilerle ayakta duran ve ‘Bağımsız’ olması gereken devlet televizyonu TRT, referandumda ‘evet’ oyu çıkması için çalıştığı apaçık ortadadır diyen Havutça;“TRT, her tartışma programına hükümete yakın gazetecileri, AKP’li kabine üyelerini, AKP’li milletvekillerini, AKP’li hukukçuları çıkarıyor. TRT’ye vergi veren bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum” dedi.

 

 

TRT’nin Haber bültenlerinde, tartışma programlarında, sadece “evet” propagandasına uygun yorumcular konuşturuluyor. Hükümete yakın medyanın temsilcilerinin yanı sıra; kabine üyeleri, AKP’li milletvekilleri, AKP’li hukukçular, hemen hemen her gün TRT ekranlarında yorum yapıyor. Ama referandumda halkı bilgilendirme adına neden hayır oyu kullanılmalıdır anlatan bir tek kişi TRT ekranlarına çıkarılmıyor, ambargo uygulanıyor.

 

 

TRT Haber'de 1 Marttan 5 Nisana kadara geçen 35 günlük sürede Cumhurbaşkanı ve danışmanlarına, AKP'li siyasetçilere toplamda 100 saat yer verilirken, CHP'ye ve diğer bütün muhalefete ortalama 5 saat yer verildi.

 

 

TRT’nin diğer yayın kuruluşlarındaki röportajları, konuklu programları, grup toplantısı ve miting haberleri de dahil edildiğinde muhalefet ve iktidarın arasındaki taraflı yayın uçurumu net bir şekilde görülmektedir.  TRT’nin adaletsizliği, taraflı yayını, muhalefete ve iktidara ayırdığı yayın süresininkötü niyetli olduğu aşikardır” diyen Havutça; “minareyi çalan kılıfını uydurur’ sözü tam TRT örneği için. Referandum gündeme gelince kanun Hükmünde Kararname ile bir gecede Radyo ve TV'lerin 'siyasi partilere eşit sürede söz hakkı' vermesi ilkesi ortadan kaldırılmıştı. 687 Nolu KHK ile radyo ve TV'lerin "siyasi partilere eşit sürede söz hakkı" vermesi ilkesi işte bu nedenle kaldırıldı. Muhalefetin sesini kesmek için yapıldı” dedi.

 

 

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler