Bugun...
Bizi izleyin:Namık Havutça: ''Susurluk Şeker Fabrikası konusunun takipçisi olacağım''

Tarih: 29-12-2016 13:01:29 + -


Susurluk Şeker Fabrikası’nın, tekrar faaliyete geçirilmesi adına oluşturulan bölge dinamiklerinin yer aldığı ortak platforma tam destek verdiğini belirten CHP Balık Esir Milletvekili Av. Namık Havutça, konuyla ilgili hükümet ve bürokrasiyle görüşmeler yaptığını, Balıkesir Milletvekili olarak konunun takipçisi olduğunu belirtti.


Namık Havutça: ''Susurluk Şeker Fabrikası konusunun takipçisi olacağım''

Havutça, bölge ekonomisi için büyük öneme sahip olan Susurluk Şeker Fabrikası’nın tekrardan faaliyete geçmesi adına yoğun çabaların sarf edildiğini, Ankara’da da bu konuda üstüne düşen bütün girişimleri yaptığını ve yapmaya devam edeceğini vurguladı.

 

Susurluk Şeker Fabrikası’nın faaliyete geçmesi adına, Başbakanlık, Maliye Bakanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğüyle görüşmeler içinde olduğunu vurgulayan Havutça;“bölgemizin tarım ve hayvancılığı adına büyük öneme sahip, Güney Marmara ekonomisinin can damarı konumunda bulunan ve son birkaç yıldır atıl durumdaki bu fabrikanın tekrar hayata geçmesi bir siyasetçi olarak, Balıkesirli olarak benim için büyük bir öneme sahiptir”

 

Havutça; “Şeker fabrikasının çalışmayarak atıl bir şekilde durması bölge için her yıl ortalama 55-60 milyon ekonomik zararla birlikte tarımda çalışan 50 bin işçi için iş kaybı anlamına gelmektedir. Bölge insanımız için, tarım ve hayvancılığın gelişmesi içinSusurluk Şeker Fabrikası’nın biran önce hayat bulması gerekmektedir” dedi.
Editör: Ali Emre AyEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler