Bugun...
Bizi izleyin:Namık Havutça: ''Savcılar Milletin Malına Sahip Çıksın!”

Tarih: 18-10-2017 11:50:54 + -


CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, belediyelerdeki yolsuzluklarla ilgili yaptığı açıklamada, “belediyelerin yolsuzlukları İçişleri Bakanlığı tarafından sümen altı yapılmaktadır” dedi.


Namık Havutça: ''Savcılar Milletin Malına Sahip Çıksın!”

Havutça açıklamasında, “bazı belediyelerde 10 milyon liraya yapılması gereken hizmetin birileri para kazansın diye 110 milyon liraya yapıldığını, ama ne bakanlığın nede savcılığın bu konuda harekete geçmediğini” ifade etti.  

 

CHP’li Havutça yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

“Edirne Belediyesinin 10 milyon liraya yaptırdığı çöp arıtma tesisini Çorum Belediyesinin 70 milyon liraya, Balıkesir Belediyesinin 85 milyon liraya, Manisa Belediyesinin 110 milyon liraya yaptırmış olması, ülkenin kaynaklarının bu belediyelerce birilerine peşkeş çekildiğini net bir şekilde göstermektedir.

 

Maliye Bakanlığı Hazinede para kalmadığı için Motorlu Taşıtlar Vergisini yüzde 25 yüzde 50 oranında arttırıyor. KDV’yi arttırıyor. Avrasya Tüneli, Marmaray ve Osmangazi Köprüsü gibi köprülere verilen hazine garantisi ve şehir hastanelerine ödenecek kiralar bütçe açığının yüzde 10'unu oluşturuyor. Vatandaşa yük üstüne yük bindiriyor. Buda yetmezmiş gibi 10 milyon liraya yapılması gereken bir tesis 110 milyon liraya yapılıyor.
 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’nın, Türkiye’nin en çok satan gazetelerin birinde yayınlanan röportajında bunları net bir şekilde ifade etmesi üzerine İçişleri Bakanlığının harekete geçmesini beklerdik. Ama görüyoruz ki İçişleri Bakanlığı 20’ye yakın CHP’li belediyeye müfettiş göndererek yaptığı denetimlerle kendi belediyelerindeki yolsuzlukları sümen altı yapmaktadır.

 

AKP’li belediyelerin yaptığı ihaleler için ödedikleri yüksek maliyetlerin kimlere ne şekilde aktarıldığının neden araştırılmadığı, AKP’li belediyelerin kaynaklarını hoyratça dağıtılmasının sorgulanmaması, ülke yönetiminin gösterdiği çifte standarttı ortaya koymaktadır. Madem yürütmede çifte standart var, neden yargı harekete geçmiyor? Neden savcılar bu suç niteliğindeki ihaleleri araştırmıyor? Diye sormanın anlamsız olduğu ise bağımlı yargımızdan kaynaklanmaktadır.”

 

Havutça “Aynı tesislerin 10 katı yüksek paralara mal olmasının mutlaka incelenmesi gerektiğini, bu millettin maaşını ödediği savcıların milletin malına sahip çıkması adına gereken işlemi yapmalarının boyunlarının borcu” olduğunu ifade etti. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler