Bugun...
Bizi izleyin:Namık Havutça'dan 1 Mayıs mesajı!

Tarih: 30-04-2017 12:42:28 + -


CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, 1 Mayıs İşçi Bayramı için mesaj yayınladı.


Namık Havutça'dan 1 Mayıs mesajı!

1 Mayıs, demokratik hak ve özgürlükleri kullanma adına, bu uğurda mücadelenin, birliğin ve dayanışmanın yaşama geçirilmesinin ifade edildiği bir gündür.

 

 

Bugün işçilerin dünyada ve ülkemizde kutladıkları birlik, beraberlik, dayanışma ve mücadele günüdür. Bugün sendikaların dünyada ve ülkemizde çalışanlara karşı, demokrasiye karşı yapılan saldırılara karşı haykırış günüdür. Bugün sendikaların üyeleri ile birlikte meydanlarda uğradıkları haksızlıklara karşı kendilerini ifade etme günüdür. Bugün meydanlarda çalışma hayatında yaşanan problemleri haykırma günüdür.

 

 

Bu haklı mücadelede, ekmek ve özgürlük arama kavgasında yitirdiğimiz canların, dökülen kanların failleri daha bulunamadığı gibi çekilen hapislerin, yapılan işkencelerin de hesapları sorulmadı.

 

 

Devletin Taksim korkusu ve yasağı nedeniyle uzun yıllar olduğu gibi bu yılda kutlamalar Taksim dışındaki alanlarda gerçekleşmek zorunda.

 

 

Çalışan işçinin emekçinin, ezilenlerin ve özgürlüğün bayramı olan 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramının sembolü olan Taksim Meydanı, her yıl olduğu gibi bu yılda ülkedeki yanlış politikaların sonucunda ön plana çıkan güvenlik ve terör gerekçeleriyle yine yasak.

 

 

Toplumun her noktasında üreten, geliştiren ve hizmet sunan emekçilerimizin, bu yasakçı iktidar döneminde emeklerinin karşılığını alamadığının bilincinde olan Cumhuriyet Halk Partisi bu haksızlığın her zaman karşısındadır.

 

 

Asgari ücret uygulamasındaki haksızlıklar, taşeron işçilerinin haklarının gasp edilmesi, emekçinin grev hakkının yasaklanması, sendikalı işçilerin işten atılması gibi birçok yasakçı ve haksız uygulamanın yapıldığı bu dönemde 1 Mayıs daha fazla anlam ve önem kazanmaktadır.

 

 

Bugün meydanlardaki emekçi kardeşlerimiz; haksız işten çıkartmaların durdurulmasını isteyecekler,  kayıt dışının kayıt altına alınmasını isteyecekler, vergi adaleti isteyecekler, taşeronlaşma ve kuralsız çalışmaya karşı olacaklar, kıdem tazminatına el uzatılmamasını isteyecekler, asgari ücretin insan onuruna yakışır miktara çıkmasını talep edecekler, iş güvencesi isteyecekler, geçici işçilerin kadroya geçmesini talep edecekler, işsizlik sigortası fonunun doğru ve işsizler için kullanılmasını isteyecekler.

 

 

Bizlerde işçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını almak için verdikleri haklı mücadelenin yanında duracağız, katkı sağlayacağız, omuz omuza vereceğiz.

 

 

Grevlerin yasaklanmadığı, sendikalı işçilerin işten atılmadığı, örgütlenmenin engellenmediği, kamu emekçileri de dâhil tüm çalışanların grevli toplu sözleşmeli sendikal haklara sahip oldukları, özgürlükçü bir demokrasi için işçilerimizle, emekçilerimizle omuz omuza mücadele etmeye, AKP Hükümetinin işçi haklarını gasp etme girişimleri karşısında durmaya devam edeceğiz. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, emek, hak ve özgürlük mücadelesinde yaşamlarını yitirenleri saygı ile anıyor, işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum.

                                                                                                                      Av. Namık Havutça

                                                                                                                      Balıkesir Milletvekili


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler