Bugun...
Bizi izleyin:Kızılay Alışveriş Merkezi esnafının “dövizle kira” çilesi!

Tarih: 11-01-2017 15:24:34 Güncelleme: 11-01-2017 15:35:34 + -


Ekonomik krizin vurduğu Ankara’daki Kızılay Alışveriş Merkezi Esnafı, kiralarını artık Türk lirasıyla ödemek istiyor.


Kızılay Alışveriş Merkezi esnafının “dövizle kira” çilesi!

 

Kızılay’a ait gayrimenkullerde kiracı olan esnafın döviz çilesi bitmiyor.

 

Türk lirasının son dönemde uğradığı değer kaybından fazlasıyla etkilenen Ankara’daki Kızılay Alışveriş Merkezi Esnafı, kan ağlıyor.

 

Dolar ve avrodaki önlenemeyen artış karşısında ödedikleri kira miktarının reel bazda günden güne arttığını anlatan esnaf, büyük zararda olduklarını belirtiyor.

 

Alışveriş Merkezi esnafı; döviz üzerinden yapılan bütün sözleşmelerin yenilenerek Türk lirasına geçilmesini talep ediyor.

 

Manşet Haber’in konuyla ilgili sorularını cevaplayan Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ ise kurum olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “TL’ye geçin.” çağrısına uyduklarını söyledi.

 

Çağrının ardından Kızılay Yönetim Kurulu olarak harekete geçtiklerini kaydeden Tezdiğ,  kurumdaki bütün iş ve işlemlerin Türk lirası üzerinden yapılması kararı aldıklarını ifade etti.

 

Sabahattin Tezdiğ, bundan böyle Kızılay’a ait gayrimenkullerin kira sözleşmelerinin de dolar veya avroyla değil, Türk lirası üzerinden yapılacağını duyurdu.

 

Tezdiğ; kendilerinden önceki yönetim döneminde yapılan sözleşmelere müdahale edemediklerini, ancak bu konuda esnaftan ve kiracılardan gelecek şikâyet ve talepleri değerlendireceklerini belirtti.

 

Sabahattin Tezdiğ, hâlen Kızılay’la sözleşmesi olup kiralarını dolar veya avro üzerinden ödeyenlerin, Türk lirası üzerinden ödeme talebiyle kuruma başvurmaları durumunda konunun yönetim kurulunda ele alınacağını ve mutlaka bir karara varılacağını bildirdi.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat