Bugun...
Bizi izleyin:Kılıçdaroğlu: '' Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devlet olmak zorundadır!''

Tarih: 16-05-2017 13:57:20 Güncelleme: 16-05-2017 14:47:20 + -


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı.


Kılıçdaroğlu: '' Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devlet olmak zorundadır!''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinde yaptığı konuşmanın satır başları şu şekilde: 

 

Konuşmasının başında dün hakkında tutuklama kararı verilen Cumhuriyet Gazetesi İntenret yönetmeni Oğuz Güven’in tutuklanmasına değinen Kılıçdaroğlu “10 Cumhuriyet çalışanı tam 198 gündür tutuklu. FETÖ terör ötgütünü savunmaktan. Oysa bunların tüm hayatı FETÖ ile mücadele ile geçti… Gazetenin hesabından bir tweet atıldı. 55 saniye sonra değiştirildi. Sen misin o tweeti atan? Önce gözaltı ardından tutuklama… İnsanda biraz vicdan olur.  Oğuz Güven cezaevine gülerek gitti. O da biliyor ki içerde olmayla dışarda olmanın arasında fark yok. Türkiye’yi yarı açık cezaevine çevirdiler” diye konuştu.

 

BAŞBAKAN'A ÇAĞRI 

 

İki tane genç eğitimi açlık grevi yapıyorlar. Nuriye Gülmen ve Semih Akça. Allah aşkına ne günahı var bunların? Başbakan'a sesleniyorum; genç eğitimcilerin ölümüne seyirci kalmayın. Ailelerle görüşün dertlerini dinleyin. Buradan o 2 kardeşime de rica ediyorum, açlık grevinden vazgeçiniz.

 

 

"BATI'DAN DERS ALMAYA BAŞLADILAR"

 

Suriye'ye ders vereceğiz diye yola çıkanlar şimdi Batı'nın güçlü devletlerinden des almaya başladılar. Bu benim ağırıma gidiyor. Türkiye Cumhuriyeti devleti uygar bir devlet olmak zorundadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti demokratik bir devlet olmak zorundadır. Putin ile Trump arasında gidip geliniyor. Türkiye tarihinde daha önce böyle bir şey yaşanmadı.

 

ENGELLİLERE ÇAĞRI 

 

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasına Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin var olan engelli kadrosuna personel almadığını söyledi ve ekledi: 'Seçimler yaklaşıyor, orada gerekli dersi verin' 

 

"ATATÜRK, ANNESİNİN MEZARINA 13 GÜN SONRA GİDEBİLDİ" 

 

Gazi Mustafa Kemal: Ben Sürgün olacağım yere götürülürken benimle görüşmesi engellenen annem Sirkeci rıhtımında acılar içinde bırakılmış oluyordu. 

 

Bir anne, oğlu sürgüne gönderilirken, bugün pek çok annenin yaşadığı gibi hayır ve dua ile onun dönmesini beklemekti. 

 

Mezarı başında Atatürk şunları söyledi: Allah'ın ve annemin huzurunda diyorum ki, milli hakimiyet uğrunda canımı vermek benim için vicdan ve namus borcudur. Ve biz geçmişte bu ülkenin tarihine imza atmış kadınları ve erkekleri hep saygıyla andık. Onların kimlikleri ve yaşam tarzları farklı olabilir. Ama bugün bayrağımız dalgalanıyorsa milli mücadeleyi verenlere ve onları doğuranları saygıyla anmalıyız.
Kaynak: cumhuriyetFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler