Bugun...
Bizi izleyin:Kemal Kılıçdaroğlu: ''Camiye adliyeye kışlaya siyaset girmesin''

Tarih: 20-03-2017 11:33:03 Güncelleme: 20-03-2017 12:37:03 + -


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum çalışmaları için Ordu'da iş insanlarına seslendi.


Kemal Kılıçdaroğlu: ''Camiye adliyeye kışlaya siyaset girmesin''

Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak olan referandum çalışmalarını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da iş insanlarına seslendi. 

 

Kılıçdaroğlu ayrıca yeni anayasa Meclis’i  fesih etkisi getirmiyor diyenlere “Fesih değil, yeniden seçim” diyorlar; seçime gidebilmek için feshetmeniz gerekecek” diyerek yanıt verdi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin olarak “‘Evet’in vebali var. Fesih değil, yeniden seçim diyorlar. Seçime gidebilmek için feshetmeniz gerekecek. Bunlar doğru değil” dedi.
Anayasa değişikliğine ‘hayır’ kampanyası kapsamında Ordu’da konuşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

 

“Şu soruyu kendimize soralım, bir partinin genel başkanı hakim tayin etsin mi, etmesin mi? Bir genel başkan hakim de tayin etsin, savcı da diyorsanız gideceksiniz evet oyu kullanacaksınız. Adalete siyaset girmesin diyorsanız hayır oyu kullanacaksınız. Hayır oyu çıkarsa ne olur? Bir, Türk milleti ‘Biz demokrasiye bağlıyız’ söyleminin örneğini vermiş olur. İki, ‘Sayın Başbakan seçilmiştir, sayın Başbakan görevinin başındayız, onun yanındayız’ diyecektir. Başka, şu mesajı verecektir; bizim dünya kadar sorunumuz var. Kardeşim bunlarla uğraşmayı bırakın, bu memleketin sorunlarını çözün. ‘Hayır’ın hayırlı tarafı vardır, ‘evet’in de vebali vardır.

 

‘CAMİYE ADLİYEYE KIŞLAYA SİYASET GİRMESİN’

 

“Bu ülkede demokrasiyi askıya almayı istediler, ama biz direndik. Bu onurlu bir duruştur. ‘Evet’in vebali var, fesih değil yeniden seçim diyorlar. Seçime gidebilmek için feshetmeniz gerekecek. Bunlar doğru değil. Son sözlerim, benim bir sorumluluğum var. Ne söyledik; camiye siyaset girmesin. Adliyeye siyaset girmesin. Ne demek camiye siyaset girmesin. Camiye siyaset girerse cemaat bölünür. Evet oyu çıkarsa yapacakları ilk iş Suriyelilere vatandaşlık vermek. Hayır çıkarsa veremeyecekler. Diyorsanız ki benim çocuğum işsiz olsun, tercih sizindir. Demokrasisi gelişmiş tek İslam ülkesi Türkiye’dir. Ve diğer İslam ülkelerinin hiçbirinde cumhuriyet yoktur. Şimdi biz geriye gidiyoruz cumhuriyeti yok ediyoruz. Niye ediyoruz? Türkiye zengin bir ülkedir, biz bir arada yaşamak istiyoruz. Bu iradeye ihtiyacımız var

 

“Şimdi arkadaşlar kulağıma söylüyor. Fındığın rengi de, toprağın rengi de, ‘hayır’ın rengi de kahverengi. Biz vatan sevgimizi demokrasi ile taçlandırdığımız zaman dünyada saygı duyulan bir noktaya ulaşırız. En gelişmiş 20 ülkeye bakın. ABD dışında hepsinde parlamenter sistem var. ‘Biz büyümek istiyoruz, saygın bir ülke olmak istiyoruz’ diyorsanız, hepinize hayır’ı anlatma görevi düşer. Hepinize saygılarımı sunuyorum.”
Kaynak: sözcüFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler