Bugun...
Bizi izleyin:HDP'den Kılıçdaroğlu'na destek mesajı!

Tarih: 22-08-2017 12:14:50 + -


HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, son günlerde tutuklanacağı iddiaları gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduklarını söyledi.


HDP'den Kılıçdaroğlu'na destek mesajı!

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı yolundaki iddiayla ilgili olarak "AKP bu hamlesiyle parlamentonun birinci muhalefetini de rehin almak istediğini gösteriyor” dedi. Kemalbay, sözlerinin devamında "Bu saldırıyı birlikte mücadele ederek karşılaması gerekiyor. Biz Kılıçdaroğlu’nun yanındayız" ifadesini kullandı.

 

Dihaber'den Gökhan Öner ve Ruken Demir'in sorularını yanıtlayan Kemalbay'ın açıklamalarının ilgili bölümü şöyle:

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklanacağına dair söylemler yüksek sesle dillendiriliyor. Böyle bir şey mümkün mü?

 

20 Mayıs’ta eş genel başkanlarımızın dokunulmazlıkları kaldırıldığında şunu söylemiştik: Bu yapılan demokratik siyasetin tasfiyesidir. Sadece HDP’ye yönelik gerçekleştirilmiyor. Aslında AKP, biat etmeyen bütün siyasi yapı ve toplumsal kesimleri böyle bir tasfiyeyle karşı karşıya bırakacak bu oldukça aşikardı. Fakat CHP bunu kavramakta zorlandı. Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ‘Anayasaya aykırı ama evet diyeceğiz’ dedi. Bu aslında kendi siyasi geleceği açısından önemli bir karardı. Bu kararın bugün sonuçları yaşanıyor. Bizler bu karara elbette ki karşıyız. HDP’ye yöneltilen siyasi tasfiye operasyonları HDP’yi etkisizleştiremedi. HDP mücadelesine devam ederek umut olmaya devam etti.

 

Bu sefer CHP’ye yönelmiş görünüyor. CHP’nin de burada en güçlü bir direniş sergilemesi gerekiyor. Bu saldırıyı birlikte mücadele ederek karşılaması gerekiyor. Biz Kılıçdaroğlu’nun yanındayız. Onun ve partisinin hukukun bir sopa olarak kullanılıp tasfiye edilmesine elbette ki karşı çıkıyoruz. Dayanışma içerisinde olacağımızı söylüyoruz. Bu hamlesi ile parlamentonun birinci muhalefetini de (CHP) rehin almak istediğini gösteriyor.

 

 
Kaynak: birgun.netFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
 • Taksim'deki CHP Mitinginden kareler!
  Taksim'deki CHP Mitinginden kareler!
 • Toplu taşıma araçlarında ilginç kareler
  Toplu taşıma araçlarında ilginç kareler
FOTO GALERİ
YUKARI