Bugun...
Bizi izleyin:''FETÖ’cü Hakim ve Savcıların baktığı 10 binlerce dava tekrarlanacak mı?''

Tarih: 11-10-2017 12:39:04 Güncelleme: 11-10-2017 12:50:04 + -


TBMM Adalet Komisyonu Üyesi CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, FETÖ’cü Hakim ve Savcıların Baktığı 10 Binlerce Dava ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün cevaplaması için Meclise soru önergesi verdi.


''FETÖ’cü Hakim ve Savcıların baktığı 10 binlerce dava tekrarlanacak mı?''

Fetullahçı Terör Örgütü Üyesi olup da yargıda çeşitli soruşturma ve davalara bakan hakim ve savcıların yanlı kararları insanların hayatlarını etkilemektedir!” diyen TBMM Adalet Komisyonu Üyesi CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün cevaplaması için verdiği yazılı soru önergesinde;  “Söz konusu hakim ve savcılar, Türk milleti adına karar verip, hareket etme kabiliyetine sahip olmadıkları, FETÖ/PDY ile irtibatları ve örgüt adına karar verdikleri çeşitli örneklerle kamuoyunda da yer almaktadır. İşte bu gerçekler ışığında, FETÖ’cü hakim ve savcıların yargılamalarından mağdur olan 10 binlerce davanın tekrar görülmesi gerektiği”ni belirtip, Adalet Bakanlığının bu mağduriyetlerin giderilmesi noktasında bir çalışma yapıp yapmadığını sordu.

 

4 Bin FETÖ’cü Hakim ve Savcının Baktığı Dava Dosyası İnceleniyor Mu?

 

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olan 4 bin dolayında hakim ve savcının görevine son verildiğini belirten CHP’li Havutça, Adalet Bakanına;  Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu kesinleşen bu hakim ve savcıların baktığı 10 binlerce davanın tarafları bu yargılamaların adalete göre olmadığı konusunda şüphelerini dile getirmektedir. Adalet Bakanlığı olarak bu FETÖ’cü hakim ve savcıların yargılama ve soruşturmalarının tekrar incelenmesi ve adil yargılamaların yapılması için bir uygulamayı hayata geçirmeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

 

Görevde Olan Hakim ve Savcının Kaçı FETÖ’cü?

 

“Fetullahçı Terör Örgütü kapsamında soruşturması ve incelemesi devam ettiği halde görevde bulunan hakim ve savcı sayısı”nı soran Havutça; “Özellikle Balıkesir ve ilçelerinde hakkında soruşturma veya incelemenin bulunmasına rağmen görevine devam eden yargı mensubu var mı? Varsa bunların yürütmekte olduğu yargılama ve soruşturmalardaki kararların adalete göre değil, FETÖ/PDY örgütü adına verildiği noktasında Bakanlığınızın bir takibi veya incelemesi var mıdır?” diye de ekledi.

 

Havutça; “FETÖ’cü hakim ve savcıların yargılamalarından mağdur olan kişi veya kurumlardan Bakanlığınıza başvuruları var mıdır? Varsa sayısı nedir? gibi önemli soruların cevabını Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den istedi.  


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler