Bugun...
Bizi izleyin:Ey Hükümet; Aleviler Kendi Evlerinde Rahat Uyuyamıyor Sen Nasıl Uyuyorsun!

Tarih: 25-11-2017 11:46:22 + -


“Alevi vatandaşlarımız kendi ülkelerinin kendi topraklarındaki kendi evlerinde gece rahat bir şekilde uyuyamamaktadır. Ey hükümet aleviler kendi evlerinde rahat uyuyamıyor sen nasıl uyuyorsun!?” diyen CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, Malatya’da alevi vatandaşlara yönelik provokaif eylemlerle ilgili sert açıklamalarda bulundu.


Ey Hükümet; Aleviler Kendi Evlerinde Rahat Uyuyamıyor Sen Nasıl Uyuyorsun!

“Sivas’ta, Çorum’da ve Malatya’da yaşadığımız acıların travmaları daha tazeliğini kurumakta iken bu yaşanılan alçak provokasyonla birlikte orda bulunan aileleri de derin bir endişe kaplamıştır. Olayın yaşandığı mahalledeki alevi vatandaşlarımız kendi ülkelerinin kendi topraklarındaki kendi evlerinde gece rahat bir şekilde uyuyamamaktadır” diyen Havutça; geçmişte Sivas’ta, Malatya’da, Çorum’da olduğu gibi tarihimizde birçok örneğini yaşadığımız acıların bizlere ders olması gerektiğini, toplum olarak provokatif olaylara karşı duyarlı olmanın yansıra hepimizin birinci sınıf vatandaşı olduğu Türkiye Cumhuriyetinde inançlara gereken saygının gösterilmesinin bir insanlık vasfı olduğunu unutmamamız gerektiğini ifade etti.

 

Havutça yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

“Malatya'da Alevi ailelerin yoğunlukta yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi’ndeki 13 evin kapı ve duvarlarına kırmızı boyayla çarpı işaretlerinin atılması orada yaşayan aileleri endişeye sürüklediği gibi toplumu tedirgin etmiştir. Olayın yaşandığı mahalledeki alevi vatandaşlarımız kendi ülkelerinin kendi topraklarındaki kendi evlerinde gece rahat bir şekilde uyuyamamaktadır. Geçmişte yaşadığımız acıların bir daha tekrarlanmaması adına toplumun tüm kesimlerinin aynı duyarlılığı göstereceğine olan inancımız tamdır. Sivas’ta, Çorum’da ve Malatya’da yaşadığımız acıların travmaları daha tazeliğini kurumakta iken bu yaşanılan alçak provokasyonla birlikte orda bulunan aileleri de derin bir endişe kaplamıştır.  Başta güvenlik güçleri ve savcılar olmak üzere devleti yönetenlerin bu çirkin provokasyonla ilgili failleri ve altında yatan alçaklığı biran önce ortaya çıkarması, vatandaşına karşı devlet olma gerekliliğinin birincil vazifesidir. Bizlerde Ana Muhalefet Partisi olarak Alevi vatandaşlarımıza yönelik bu alçakça saldırıların takipçisi olacağız.”     


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat