Bugun...
Bizi izleyin:CHP'li Ahmet Akın: ''Lozan, egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın tapusudur!''

Tarih: 24-07-2017 11:12:09 + -


CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Lozan’ın Barış Anlaşması’nın 94. yıldönümü olması sebebiyle açıklamada bulundu.


CHP'li Ahmet Akın: ''Lozan, egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın tapusudur!''

CHP'li Ahmet  Akın’ın açıklaması şu şekilde;

 

Lozan egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın tescilidir. Cephelerde verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinin diplomatik başarısıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tapusu, düşman askerlerinin geldikleri gibi gitmelerini sağlayan belgedir.

 

Kan dökülmüş topraklar için pazarlık yapmanın ne demek olduğunu ancak cepheden cepheye koşanlar bileceği için İsmet Paşa bizzat Atatürk’ün desteğini alarak Lozan’a gönderilmiştir.

 

Kalpaklarla savaştan yeni çıkıp barış için anlaşmaya giden Milli Mücadele’nin muzaffer komutanı İsmet Paşa’ya bir zafer kazanmıştır ve bu zafer sonrasında artık İsmet Paşa’ya Lozan Fatihi denilir olmuştu.  Güçlü olanlara karşı bugün de olduğu gibi ‘‘haklı’’ olanların mücadelesini vermişti.

 

Ne yazık ki bugün cumhuriyet düşmanları tarafından Cumhuriyet kurmuş devlet adamlarını hedef alınmaktadır. İsmet Paşa üzerinden yapılan bu eleştirilerin hedefi kurucu önderimiz Atatürk’tür çünkü Lozan Konferansı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolları açmıştır. Atatürk’ün bu milletin kalbindeki yerini bilenler bu yüzden doğrudan onu hedef almak yerine İsmet Paşa’yı hedef göstermektedirler.

 

Bütün kamu kaynaklarını özelleştirenler; adalara, Kıbrıs’a, Süleyman Şah Türbesi’ne sahip çıkamayanlar laik, demokratik Türkiye’nin kuruluş belgesini eleştiriyor. İstiklal Savaşı vererek kazadıklarımızı, AKP ile kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyayız.

 

Ömrünü cephelerde geçirmiş kahramanlarımızı bir kez daha saygı ile anıyor, savaşlardan çok çekmiş bir milletin torunu olarak bir kez daha barışın öneminin altını çizmek istiyorum


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat