Bugun...
Bizi izleyin:CHP’li Ahmet Akın: “Cumhuriyet’e ve laikliğe sımsıkı sarılmalıyız!”

Tarih: 02-01-2017 11:22:48 Güncelleme: 02-01-2017 11:36:48 + -


İstanbul Ortaköy’deki Raina’da düzenlenen terör saldırısını değerlendiren CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, “Ülkemizi birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde bir arada tutan, en önemli kurucu değerimiz olan Cumhuriyet’imize ve laiklik ilkesine her zamankinden daha fazla sarılmamız gerekiyor.” dedi.


CHP’li Ahmet Akın: “Cumhuriyet’e ve laikliğe sımsıkı sarılmalıyız!”

 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, İstanbul Ortaköy’de meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

 

Ahmet Akın, ülkeyi yönetenlere düşen en büyük görevin; bu terör saldırılarını yapanları, planlayanları, arkasındaki karanlık odakları bir an önce ortaya çıkarıp adalet önünde hesap sormak olduğunu belirtti.

 

“KİN VE NEFRET SÖYLEMİ, TERÖRÜN AMACINA HİZMET EDER”

 

Akın, “Hepimizin dileği bu alçak saldırılara toplum olarak birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde karşı durmamızdır. Bizi bir arada tutan değerlerimize sımsıkı sarılmamızdır. Birlik ve beraberlik anlayışımıza zarar verecek söz ve davranışlardan uzak durmak en önemli sorumluluğumuzdur.” dedi.

 

Ahmet Akın; Ortaköy saldırısından sonra sosyal medyada ve başka yerlerde yapılan açıklamalardaki sorumsuz beyanların, yaşam tarzına yönelik kin ve nefret söyleminin sadece terörün amacına hizmet ettiğini vurguladı.

 

“İNANÇ VE İBADET ÖZGÜRLÜĞÜ GÜVENCEDE OLMALI”

 

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Ülkemizi birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde  bir arada tutan en önemli kurucu değerimiz olan Cumhuriyetimize ve laiklik ilkesine her zamankinden daha fazla sarılmamız gerekiyor. Herkesin istediği şekilde yaşayacağı, istediği şekilde inanacağı, inanç ve ibadet özgürlüğünün güvencede olduğu bir ortamda birlik ve beraberlik vurgusu bir anlam taşıyacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Ahmet Akın, açıklamasında ayrıca şu değerlendirmelere yer verdi:

 

“Ülke olarak büyük umutlarla yeni yıla girmeye hazırlanırken İstanbul Ortaköy’de umutlarımızı söndüren, yüreğimizi yakan, hepimizi derin üzüntüye boğan, 39 insanın can verdiği yeni bir terör saldırısı ve katliamla karşı karşıya kaldık.”

 

"YILBAŞI KUTLAMALARINA KARŞI ALINAN TAVIR, SALDIRIYA ZEMİN HAZIRLADI"

 

“Ülkemizde uzunca bir süredir var olan nefret iklimi, farklı yaşam tarzlarına yönelik ötekileştirme anlayışı, yılbaşı kutlamalarına karşı alınan tavır, yapılan açıklama ve yayınlar bu alçak terör saldırısına zemin hazırlamıştır.

Her türlü terör saldırısını üst akla havale eden yöneticiler, maalesef ülkemizin terörün açık hedefi hâline gelmesini engelleyecek önlemleri almaktan uzak kalmıştır. Son bir yıldır yaşanan, yüzlerce insanımızı kaybettiğimiz, güvenlik kuvvetlerimizi şehit verdiğimiz terör saldırılarının hiç birisinden sonra sorumluluk duyup hiç kimse istifa etme erdemini göstermemiştir.

Ortaköy’de yaşanan alçak terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat