Bugun...
Bizi izleyin:CHP'li Ahmet Akın: ''Adalet isteyen milyonlarız, haklıyız!''

Tarih: 10-07-2017 12:24:48 + -


CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın 2 milyon kişinin katıldığı Adalet Mitingi sonrasında açıklamalarda bulundu.


CHP'li Ahmet Akın: ''Adalet isteyen milyonlarız, haklıyız!''

Ahmet Akın’ın açıklaması şu şekilde;

 

Bizler dün adalet isteyen milyonlar olarak tarih yazdık. Tarihe hep birlikte tanıklık ettik. Adalet çağrımıza sağır kalanlar şunu unutmasın ki; ‘’Tarih bizi yolumuzdan döndürmek isteyenleri değil,  bizimle birlikte yürüyenleri yazacak.’’

 

Öncelikle 25 gündür yılmadan, yorulmadan aynı azimle yürüyen ve tek başına bedel ödemeyi göze alan halkın lideri Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, milletvekillerimize, tüm CHP örgütlerine ve adalete inanmış tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

 

Bizler 450 kilometreyi sadece hukuk alanındaki adaletsizliklere karşı yürümedik, toplumsal yaşamın her alanına sirayet eden adaletsizliklere, işsizliğe, yoksulluğa, insanca yaşam ücretinden yoksunluğa, ayrımcılığa, yaygınlaşan şiddete, teröre karşı yürüdük. 

 

İç ve dış politikadaki adaletsizliği kökleştiren uygulamalardan hükümet derhal vazgeçmelidir. Türkiye yüzünü insan haklarına, hukuk devletine, adalete önem veren milletler ailesine çevirmelidir.

 

Dün Genel Başkanımızın liderliğinde bir umudun tohumlarını attık. Bu umudu yeşertip, büyüteceğiz. Bu doğrultuda miting sonrası Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tüm halkımız tarafından sahiplenmek üzere bir Adalet Çağrısı’na davet etti. On maddeden oluşan bu çağrı 9 Temmuz’la başlayan bir miladın manifestosudur. Cumhuriyet ve demokrasinin tüm değerlerini içeren, Kuvayı Milliye ruhu ile hazırlanan bu manifestoyu yeni bir toplumsal sözleşmenin temeli olarak kabul ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin devamlılığı ve birlikte yaşamanın ön koşulu Adalet Çağrısı’na sahip çıkmaktır.

 

Bizler milyonlarız, haklıyız, birlikte yaşamak istiyorsak bu cennete sahip çıkmak zorundayız. Adaletle kalın, hoşça kalın!

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler