Bugun...
Bizi izleyin:Akın'dan İzmir Atatürk Lisesi'nin TÜGVA'nın hizmetine sunulmasına sert tepki!

Tarih: 10-08-2017 10:41:59 + -


CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın kendisinin de mezunu olduğu İzmir Atatürk Lisesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜGVA arasında imzalanan ‘Medeniyet ve Değerler Protokolü’ kapsamında vakfın hizmetine sunulması hakkında açıklamada bulundu.


Akın'dan İzmir Atatürk Lisesi'nin TÜGVA'nın hizmetine sunulmasına sert tepki!

CHP'li Ahmet Akın'ın açıklaması şu şekilde: 

 

AKP ülkeyi çağın gerisinde bırakacak, bilimsel eğitimden uzak politikalarına durmak bilmeden devam ediyor. İktidar 4+4+4 eğitim sistemi ile başladığı, proje okullar uygulamasıyla devam ettiği eğitimi dinsel-otoriter-tek adama dayalı rejimin kontrolü altına alma çalışmalarına başkanlık sistemiyle birlikte yenilerini ekledi. Atatürk’ün eğitim müfredatından çıkarılması, cihatçı değerler eğitimi AKP’nin ilmek ilmek ördüğü eğitimde dinselleşmenin son adımlarıydı.

 

Şimdilerde de Milli Eğitim Bakanlığı ülkenin en köklü okullarından, laiklik ve bilimsel eğitimde sembolleşmiş İzmir Atatürk Lisesi’nin dersliklerini yazın dinsel eğitim vermek üzere TÜGVA ‘ya bırakan bir protokol imzaladı.

 

Mezunu olduğum asırlık çınar Atatürk Lisesi her zaman ismine yakışır bir şekilde Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmış; laik ve bilimsel eğitimi esas almıştır. Anayasanın laiklik ve bilimsel eğitim ilkelerini hiçe sayarak ülkemizi karanlığa teslim etmenize izin vermeyeceğiz. Protokolün iptali için hukuken ne gerekiyorsa yapacağız.  


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler Moringa Çayı Sipariş Ver gebze evden eve nakliyat