Bugun...
Bizi izleyin:Akın, CHP'ye oy veren köylerin yollarının yapılmamasına tepki gösterdi!

Tarih: 21-09-2017 11:40:24 + -


CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Balıkesir’in Manyas ilçesinin Kalebayır mahallesinin yollarının yapılmaması hakkında açıklama yaptı. Akın eskiden köy olan, 6360 ile mahalleye dönüşen bu köyün yolunun “köy” olarak kalması durumunda İl Özel İdaresi tarafından yapılabileceğini söyledi.


Akın, CHP'ye oy veren köylerin yollarının yapılmamasına tepki gösterdi!

Akın’ın açıklaması şu şekilde;

 

AKP’nin en küçük yerel birimleri bile kendine bağlamak için çıkarmış olduğu 6360 sayılı yasanın en çok köylerimizi etkileyeceğini biliyorduk. Köylerin tüzel kişiliğini kaybetmesine neden olan bu yasa, köylerimizi kendi kaderlerine terk edilmesi amacıyla çıkarılmıştır.  Bütün şehir olarak da bilinen bu yasa yönetim sistemimizi kökten değiştirdiği gibi ülkemizin en eski yerel birimi olan köylerin de varlığını büyükşehirlerde sonlandırmıştır. Bu sonlandırma hem yasal olarak hem de yapılan siyasi baskılarla sosyolojik olarak yapılmak istenmektedir. 

 

AKP hükümeti köyleri mahalle yapmakla övünse de, İl Özel İdaresi gibi bir kurumun kaldırılmasıyla köyler köhne yerlere dönüşmüştür.

 

Tüzel kişilikleri kaldırılan köyler, siyasi baskıların hedefleri haline getirilmiştir. Balıkesir’in Manyas ilçesine bağlı Kalebayır mahallesinin yollarının uzun süredir takibini yapıyoruz. Kalebayır’ın yolları sırf CHP’li olduğu için yapılmıyor. Bu köyümüz örneklerden sadece bir tanesi, bu şekilde pek çok örnek var. Her durumda yol yapmakla övünen hükümet, muhalefet partilerine oy veren köylerimize bile tahammül edememektedir. Sistem kurnazlığı yaparak yasa değişiklikleriyle her yerin kontrol altına alabileceğini düşünenler, yurttaşımızın iradesini gasp etmeye çalışıyorlar. Bu tür siyasi baskılarla, bir kamu hizmetini siyasi çıkara dönüştürmeye çalışmakla siyaset yapılmaz.

 

Kalebayır’ın yollarının bir an önce yapılmasını, yurttaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesini talep ediyorum. Yol yapmak bir amme hizmetidir. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler