Bugun...
Bizi izleyin:Ahmet Akın, sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek “HAYIR”'ı anlatıyor!

Tarih: 15-03-2017 14:02:29 + -


CHP Genel Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın zamanını boşa harcamıyor. Günün her saniyesini referandum çalışmaları için değerlendiren Akın dün sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek anayasa değişikliğine niçin “hayır” denilmesi gerektiği hakkında görüşlerini paylaştı.


Ahmet Akın, sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek “HAYIR”'ı anlatıyor!

Ahmet Akın, Pazartesi günü Balıkesir Valiliği tarafından düzenlenen İstiklal Marşının kabulünün 96. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliğine katıldıktan sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şubesini ziyaret ederek yönetici ve üyelerle bir süre sohbet etti. Daha sonra Necatibey Eğitim Fakültesi civarında yer alan kafeleri ziyaret ederek gençlerle bir araya gelenAkın buradagençlere anayasa değişikliğinin ülkemizi nasıl bir felakete sürükleyeceğini anlattı.

 

HUKUK GÜVENLİĞİNİN, ŞEFFAFLIĞIN OLMADIĞI ÜLKELERE YABANCI SERMAYE GİTMİYOR.

 

Dün tüm gününü sivil toplum örgütü ziyaretlerine ayıran Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ilk olarak Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğini ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamada “ ülkemiz için yatırım çok önemli. İnsanlarımıza iş sağlanıyor, aş sağlanıyor. Devletimiz vergi geliri elde ederek daha nitelikli kamu hizmeti veriyor. Kalkınmış, refah içinde yaşayan bir Türkiye hepimizin ortak hayali. Bunun için yerli sermayemiz tek başına yeterli olamıyor. Yabancı yatırıma çok ihtiyacımız var. Bu anayasa değişikliği hukuk devleti ilkesini ortadan kaldırdığı için yabancı yatırımcıları ürkütüyor. Hukuk güvenliğinin, şeffaflığın olmadığı ülkelere yabancı sermaye gitmiyor. Demokrasi ve özgürlüklerin olduğu yere gidiyor. Ben halkımızdan bu açıdan da anayasa değişikliğinideğerlendirmesini bekliyorum. Her şeye tek bir kişinin karar verdiği, hukuk güvenliğinin olmadığı, otoriter ve baskıcı bir rejim dayatan bu anayasaya herkesin “hayır” demesini bekliyoruz” dedi.

 

ESANFIMIZIN SORUNU HEPİMİZİN SORUNUDUR

 

Ahmet Akın daha sonra partilileriyle birlikte Balıkesir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve kefalet Kooperatifi, Berberler Odası, Umum Madeni Eşya Enaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret ederek oda başkan ve yöneticileri ile bir araya geldi. Esnafın sorunlarını ilk ağızdan dinleme fırsatı bulan Ahmet Akın sorunların takipçisi olacağını belirtti. Ayrıca yaptığı bu ziyaretlerde referandum konusundaki görüşlerini ve “hayır” ın gerekçelerini anlatan Akın ziyaretlerden memnun ayrıldı.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

 

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin vefat eden kayınvalidesi Nesrin Yaman’ın zağanos paşa camiinde kılınan cenaze namazına da katılan Ahmet Akın daha sonra Balıkesir Tabip Odası tarafından 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen ödül törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada “ Başta hekimlerimiz olmak üzere sağlık çalışanlarımıza gerçek bir minnet borcumuz var. Her türlü fedakarlığı göstererek daha sağlıklı yaşamamız için çalışan hekimlerimiz ile sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyorum. Onlara çok şey borçlu olduğumuzu biliyorum. Bizim daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmemiz için mücadele veren sağlık çalışanlarımızın çözüm bekleyen sorunları var. Bunları biliyorum. Bizim de siyasetçiler olarak ekonomik, sosyal ve çalışma koşullarından kaynaklanan sorunları çözmemiz görevimizdir. Biz CHP olarak bu konuda her türlü işbirliğine ve katkıya hazırız.” dedi.

 

 

Ahmet Akın, Tabip Odası ödül töreninin ardından daha önce son provasına katılarak takip ettiği Atatürkçü Düşünce Derneği Tiyatro Topluluğunun “ al birini, vur ötekine” adlı tiyatro oyunu izledi. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
  Münir Özkul'un unutulmaz filmleri
 • Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
  Uçak kazasında yaşama şansını artıran kritik bilgiler
 • Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
  Ömrü 2 günü geçmeyen devletler!
 • CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
  CHP'nin Adalet Yürüyüşünden görüntüler!
 • Dünyanın en pahalı 10 şehri
  Dünyanın en pahalı 10 şehri
 • Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
  Yargı yılı açılışından çarpıcı kareler!
FOTO GALERİ
YUKARI smok alien smok smok AL85 smok G-Priv 2 elektronik sigara şehirler arası evden eve nakliyat film izle gebze evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat Bahisnow moda blog sen anlat karadeniz izle İkinci El Bilgisayar Alan Yerler