Bugun...

Ahmet Akın: ''Biz hiçbir zaman tek bir adama teslim olmadık, olmayacağız!''

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet AKIN Balıkesir 36. Olağan İl Kongresi’nde konuşma yaptı
facebook-paylas
 Tarih: 08-01-2018 14:57:27  -   Güncelleme: 08-01-2018 15:44:27

Ahmet Akın: ''Biz hiçbir zaman tek bir adama teslim olmadık, olmayacağız!''

Akın konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları’nın görevlerinden alınmasından, asgari ücrete pek çok konulara değindi. Seçimin kaybedeni olmayacağını kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olacağını ifade eden Akın birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kongre sonucunu değerlendiren Akın, “İl Başkanımız olarak seçilen Serkan Sarı’yı ve yönetim kurulunu kutluyor, başarılar diliyorum. Ayrıca önceki il Başkanımız Ender Biçki ‘ye ve yönetim kuruluna yaptıkları çalışmalar İçin teşekkür ediyorum. Yarından itibaren tam bir birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olarak önce yerel sonrada genel seçimleri kazanmak üzere çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi. Akın’ın konuşması şu şekilde;

 

Demokrasi Şölenimize Hoş Geldiniz

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize vermiş olduğu ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarma görevini yüklenen, Cumhuriyet değerlerine gönül veren,Atatürk ilke ve devrimlerini sonuna kadar savunmaya kararlı yürekli insanlar, sevgili yol arkadaşlarım hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Demokrasi şölenimize hoş geldiniz.Değerli arkadaşlarım, Bugün Türkiye’nin birçok ilindekongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle ben de buradan tüm illerimizdeki kongrelerimizin hayırlı olmasını diliyorum.  Değerli arkadaşlarım,Cumhuriyet Halk Partili olmak demek:Cumhuriyetin kurucusu, demokrasinin öncüsü olmak demektir.Cumhuriyet Halk Partili olmak demek:Çağ değiştirecek kudrete ve devrim yapacak iradeye sahip olmak demektir.Cumhuriyet Halk partili olmak demek “Bağımsızlık benim karakterimdir “demektir. Cumhuriyet Halk partili olmak demek “Mustafa Kemal Atatürk” demektir.Bu devrimci ruh, Türkiye’ye yeni bir ufuk,Türk halkına ise yeni bir umut kazandıracaktır.Ben buna  yürekten  inanıyorum.Değerli yol arkadaşlarım öncelikle hepinizin yeni yılını kutluyor; ülkemiz, milletimiz ve partimiz için hayırlı bir yıl olmasını diliyorum. 2017 yılında üç önemli olay yaşadık. İlki 16 Nisan referandumunda, toplumun yarısından fazlasının otoriter tek adam rejimine ‘hayır’ demesi ve ‘hayır’ buluşmasıdır.Hak, hukuk, adalet şiarıyla ülkedeki adaletsizliklere karşı on milyonlar olduk. Ardından ‘Adalet Yürüyüşü’nde geniş mutabakat sağlandı. Üçüncüsü; Adalet Kurutayı’nda ‘Demokrasi, Adalet ve Huzur Hareketi’nin’ tohumları atıldı.2018 yılında da hak, hukuk, adalet arayışımız devam edecek.

 

Seçilmiş Belediye Başkanlarımıza Yapılan Hukuksuzlukları Tanımıyoruz!

 

Belediye başkanlarımız kumpas kurularak görevden uzaklaştırılıyor. Bizim belediye başkanlarımızın verilemeyecek hesabı yoktur. Saray’dan gelen talimatlarla seçilmiş belediye başkanlarımıza yapılan hukuksuz operasyonları tanımıyoruz!

 

Bizim belediye başkanlarımız rüşvet almadılar, MAN Adası’nda şirket kurup para aklamadılar, Malta’da vergi kaçırmadılar. Seçimle alamadıkları ve de asla alamayacakları belediyeleri kumpasla almaya çalışıyorlar. Milletimiz bunun hesabını sandıkta soracaktır!

 

Siyasetin Dilini Demokratik Bir Zemine Çekmek Zorundayız

 

Değerli yol arkadaşlarım, 2019 yılı hem yerelde hem genelde Türkiye için oldukça kritik bir yıl olacak. Kimseyi ayrıştırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz, yaşanabilir bir Türkiye’ye ulaşmak, parlamenter demokrasiyi yeniden inşa etmek için siyasetin dilini demokratik bir zemine çekmek zorundayız. Bizim üslubumuz 16 Nisan öncesindeki üslup olacak.

 

Demokrasimizi, cumhuriyetimizi, çocuklarımızı AKP karanlığından kurtarmak; Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden aydınlık, çağdaş ve adaletli bir ülke yapmak için çok çalışacağız ve tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bir şekilde seçimlere hazır olacağız. Bütün önemli kentleri, Balıkesir başta olmak üzere alacağız. Ülkemizde yeniden çiçekler açtıracağız, çocuklarımıza güzel günler yaşatacağız.

 

Demokrasiyi, Anayasayı, Hakkı, Hukuku Askıya Aldılar

 

Değerli yol arkadaşlarım, bu kongre her geçen gün daha da otoriterleşen bir tek adam rejiminin ülkemizi sonu belirsiz mecralara sürüklemek istediği günlerde yapılıyor. AKP iktidarının baskı ve dayatmaları maksimum düzeylere ulaştı 2 ayda bitireceğiz dedikleri OHAL olağan hale getirildi.

 

Demokrasiyi, anayasayı, hakkı, hukuku askıya aldılar, eskiden parlamentoyu, vekilleri sayesinde noter gibi kullanıyorlardı şimdi ülkenin geleceğini etkileyen konuları bile meclise getirmiyorlar, KHK ile yapıyorlar. Bunların muhalefete tahammülleri yok, tartışma kültürleri yok! 1 kişi konuşacak herkes susacak onun dediği olacak. İstedikleri bu yapmaya çalıştıkları bu, ama biz hiçbir zaman tek bir adama teslim olmadık olmayacağız,çünkü özgürlük, demokrasi, Cumhuriyet Bağımsızlık bizim karakterimizdir!

 

Eğer bir ülkenin kanunları meclisten geçerek yasalaşmıyorsa orada demokrasi yoktur, olsa olsa otoriter tek adam rejimi vardır!

 

Yılbaşından önce iki yeni KHK yayınladılar ki akıllara ziyan. “Terör eylemlerini bastıran kişilerin cezai sorumluluğu olmayacakmış.”

 

Bu şu demek değerli yol arkadaşlarım, devletin tekelinde olan güç kullanma yetkisini vatandaşa devretmek demek, bu KHK anayasa ve ceza kanunlarına aykırı olduğu gibi bir devleti devlet yapan en önemli unsuru ortadan kaldırmaktır. Gücün sınırlanmasını, denetlenmesini ortadan kaldırmak  resmen Türkiye Cumhuriyeti’ni kabile devletine dönüştürmektir.

 

Taşerona Kadroyu Meclisten Kaçırdılar

 

Bununla da bitmedi, taşeron işçimizin haklarını ilgilendiren kadro konusunda yapılan düzenlemeyi de meclisten kaçırdılar. Neden, çünkü bizlerin de sendikaların da talebi aynı işi yapana aynı kadro ve eşit işe eşit ücret verilmesiydi. Ancak yapılan düzenlemede böyle bir şey yok. Bu büyük bir haksızlıktır. Aynı işi yapanların farklı ücret alması çalışma barışını bozar.

 

İşçilerin var olan haklarını ellerinden alarak taşeron sisteminin adını değiştirmek, yeni sorunlara, yani haksızlıklara yol açacaktır.

 

Bu iki KHK’yı da meclise getirmediler biliyorlar ki mücadele edeceğiz, hakkı, hukuku adaleti savunacağız.

 

Asgari Ücret Sefaletin Ücreti

 

Değerli arkadaşlarım bunlar milletin ekmeğinden çalıp adına zam dememek için gramajla oynuyor. Vatandaşı kuru ekmeğe muhtaç ettikleri yetmiyor gibi milletin ekmeğiyle oynuyorlar. Asgari ücret rakamlarını açıkladılar, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 857 lira, yoksulluk sınırı 7 bin 155 lira, asgari ücret bin 603 TL, açlık sınırının altında olan asgari ücrete cumhurbaşkanı ne diyor; 'eline dizine dursun' diyor. Yahu yazıktır, günahtır, hiç mi vicdan yok sizde!  Asgari ücret diye açıkladıkları rakamın Askeri ücretle alakası yok bunun adı olsa olsa sefaletin ücreti olur!

 

Asgari ücret adı üzerinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını asgari düzeyde karşılayacak bir rakam olmalıdır, en az 2000 TL olmalıdır. Ödenebileceğini biliyoruz. Hesaplarını yaptık. İşçinin nasıl geçineceğini düşünmeyen bir hükümet ile karşı karşıyayız. Asgari ücret pazarlığa tabi olmaz olamaz.

 

Ülkemizi İthalat Cennetine Dönüştürdüler

 

Cumhurbaşkanı  Afrika ziyareti sırasında "Tunus'tan zeytinyağı alabiliriz" dedi. Türkiye'de zeytin alanlarını talan ettireceksin, inşaat alanı yaptıracaksın, ondan sonra da 'Tunus'tan zeytinyağı alacağım' diyeceksin. Tarımın bağrına hançer saplıyorsunuz, ihanet burada. Tunus'ta 80 milyon zeytin ağacı var, Türkiye'de 170 milyon zeytin ağacı var. Sizin üreticilerimizle derdiniz nedir? Ülkemizi kendine yeten ülke konumundan ithalat cenneti haline getirdiniz!

 

Diyanet İşleri Kuruluş Amacının Dışına Çıktı

 

Değerli Arkadaşlarım, Cumhuriyet’in ilanından 1 yıl sonra laiklik ilkesi doğrultusunda halkımızı dini yönden aydınlatmak amacıyla kurulan Diyanet İşleri bugün amacının dışına çıktı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluş amacı halkı dini açıdan aydınlatmak, aydın din adamları yetiştirerek halkın inançlarını koruma altına alarak dinini özgür bir şekilde yaşamasını sağlamaktır. Yani kurulurken milleti din istismarından kurtarmak için kurulmuştur. Bugün Diyanet İşleri toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran, infial yaratan fetvalar veren, iktidarın amaçlarına hizmet eden bir kurum haline geldi.

 

Laik, sosyal bir hukuk devletinde çocuklarımızın daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayamayan bu karanlık zihniyete çocuklarımızı teslim etmeyeceğiz.

 

Laik bir devletin kurumu olduğunu unutan Diyanet İşleri Başkanı derhal görevden alınmalıdır. Yolsuzluklara, hırsızlıklara, çocuk istismarlarına ses etmeyen bir Diyanet İşleri Başkanı Türkiye için, İslam dini için, çocuklarımız için tehdittir.

 

Değerli Yol arkadaşlarım,

 

Biz büyük bir aileyiz.  Bugün burada bir seçim yapacağız. Partimizi yönetmeye, temsil etmeye talip arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın hepsi ayrımsız CHP nin daha güçlü, daha başarılı olmasından yana. Bu nedenle seçimin kaybedeni olmayacaktır.

 

Bugün bu salonda kim seçilirse seçilsin, seçilen seçilemeyen il başkanı, önceki il başkanları,eski yeni milletvekilleri, eski yeni belediye başkanları, eski yeni ilçe başkanları ve tüm üyelerimizle birlikte tam bir birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir SEVGİ ile tek ses tek yürek olarak çok ama çok çalışacağız, tüm Balıkesirli hemşehrilerimi kucaklayacağızönce Balıkesir büyükşehir belediyesini kazanıp, çiftçinin, hayvancının, sütçünün, köylünün, esnafın, çocukların, engellinin, gencin, yaşlının, kadının, emeklinin, işsizin, işçinin, sanayicinin, Balıkesir’de yaşayan tüm hemşehrilerimizi bir aile sıcaklığıyla kucaklayarak kaybeden değil kazanan bir Balıkesir ‘i hemşehrilerimizinhizmetlerine sunacağız bu bizim görevimizdir, sorumluluğumuzdur.

 

Akın Sonuçları Değerlendirdi

 

“İl Başkanımız olarak seçilen Serkan Sarı’yı ve yönetim kurulunu kutluyor, başarılar diliyorum. Ayrıca önceki il Başkanımız Ender Biçki ‘ye ve yönetim kuruluna yaptıkları çalışmalar İçin teşekkür ediyorum. Yarından itibaren tam bir birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olarak önce yerel sonrada genel seçimleri kazanmak üzere çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi.

  Bu haber 2185 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
19.10.2018 20:00 Galatasaray - Bursaspor
20.10.2018 16:00 İstanbul Başakşehir - Kayserispor
20.10.2018 13:30 Kasımpaşa - Teleset M. Akhisarspor
20.10.2018 19:00 Demir Grup Sivasspor - Fenerbahçe
21.10.2018 16:00 Ankaragücü - Evkur Yeni Malatyaspor
21.10.2018 13:30 Ç.Rizespor - Atiker Konyaspor
21.10.2018 16:00 Aytemiz Alanyaspor - Antalyaspor
21.10.2018 19:00 Göztepe - Beşiktaş
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI