Bugun...

Ahmet Akın: ''Biz hiçbir zaman tek bir adama teslim olmadık, olmayacağız!''

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet AKIN Balıkesir 36. Olağan İl Kongresi’nde konuşma yaptı
facebook-paylas
 Tarih: 08-01-2018 14:57:27  -   Güncelleme: 08-01-2018 15:44:27

Ahmet Akın: ''Biz hiçbir zaman tek bir adama teslim olmadık, olmayacağız!''

Akın konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları’nın görevlerinden alınmasından, asgari ücrete pek çok konulara değindi. Seçimin kaybedeni olmayacağını kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olacağını ifade eden Akın birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kongre sonucunu değerlendiren Akın, “İl Başkanımız olarak seçilen Serkan Sarı’yı ve yönetim kurulunu kutluyor, başarılar diliyorum. Ayrıca önceki il Başkanımız Ender Biçki ‘ye ve yönetim kuruluna yaptıkları çalışmalar İçin teşekkür ediyorum. Yarından itibaren tam bir birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olarak önce yerel sonrada genel seçimleri kazanmak üzere çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi. Akın’ın konuşması şu şekilde;

 

Demokrasi Şölenimize Hoş Geldiniz

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize vermiş olduğu ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarma görevini yüklenen, Cumhuriyet değerlerine gönül veren,Atatürk ilke ve devrimlerini sonuna kadar savunmaya kararlı yürekli insanlar, sevgili yol arkadaşlarım hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Demokrasi şölenimize hoş geldiniz.Değerli arkadaşlarım, Bugün Türkiye’nin birçok ilindekongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle ben de buradan tüm illerimizdeki kongrelerimizin hayırlı olmasını diliyorum.  Değerli arkadaşlarım,Cumhuriyet Halk Partili olmak demek:Cumhuriyetin kurucusu, demokrasinin öncüsü olmak demektir.Cumhuriyet Halk Partili olmak demek:Çağ değiştirecek kudrete ve devrim yapacak iradeye sahip olmak demektir.Cumhuriyet Halk partili olmak demek “Bağımsızlık benim karakterimdir “demektir. Cumhuriyet Halk partili olmak demek “Mustafa Kemal Atatürk” demektir.Bu devrimci ruh, Türkiye’ye yeni bir ufuk,Türk halkına ise yeni bir umut kazandıracaktır.Ben buna  yürekten  inanıyorum.Değerli yol arkadaşlarım öncelikle hepinizin yeni yılını kutluyor; ülkemiz, milletimiz ve partimiz için hayırlı bir yıl olmasını diliyorum. 2017 yılında üç önemli olay yaşadık. İlki 16 Nisan referandumunda, toplumun yarısından fazlasının otoriter tek adam rejimine ‘hayır’ demesi ve ‘hayır’ buluşmasıdır.Hak, hukuk, adalet şiarıyla ülkedeki adaletsizliklere karşı on milyonlar olduk. Ardından ‘Adalet Yürüyüşü’nde geniş mutabakat sağlandı. Üçüncüsü; Adalet Kurutayı’nda ‘Demokrasi, Adalet ve Huzur Hareketi’nin’ tohumları atıldı.2018 yılında da hak, hukuk, adalet arayışımız devam edecek.

 

Seçilmiş Belediye Başkanlarımıza Yapılan Hukuksuzlukları Tanımıyoruz!

 

Belediye başkanlarımız kumpas kurularak görevden uzaklaştırılıyor. Bizim belediye başkanlarımızın verilemeyecek hesabı yoktur. Saray’dan gelen talimatlarla seçilmiş belediye başkanlarımıza yapılan hukuksuz operasyonları tanımıyoruz!

 

Bizim belediye başkanlarımız rüşvet almadılar, MAN Adası’nda şirket kurup para aklamadılar, Malta’da vergi kaçırmadılar. Seçimle alamadıkları ve de asla alamayacakları belediyeleri kumpasla almaya çalışıyorlar. Milletimiz bunun hesabını sandıkta soracaktır!

 

Siyasetin Dilini Demokratik Bir Zemine Çekmek Zorundayız

 

Değerli yol arkadaşlarım, 2019 yılı hem yerelde hem genelde Türkiye için oldukça kritik bir yıl olacak. Kimseyi ayrıştırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz, yaşanabilir bir Türkiye’ye ulaşmak, parlamenter demokrasiyi yeniden inşa etmek için siyasetin dilini demokratik bir zemine çekmek zorundayız. Bizim üslubumuz 16 Nisan öncesindeki üslup olacak.

 

Demokrasimizi, cumhuriyetimizi, çocuklarımızı AKP karanlığından kurtarmak; Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden aydınlık, çağdaş ve adaletli bir ülke yapmak için çok çalışacağız ve tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bir şekilde seçimlere hazır olacağız. Bütün önemli kentleri, Balıkesir başta olmak üzere alacağız. Ülkemizde yeniden çiçekler açtıracağız, çocuklarımıza güzel günler yaşatacağız.

 

Demokrasiyi, Anayasayı, Hakkı, Hukuku Askıya Aldılar

 

Değerli yol arkadaşlarım, bu kongre her geçen gün daha da otoriterleşen bir tek adam rejiminin ülkemizi sonu belirsiz mecralara sürüklemek istediği günlerde yapılıyor. AKP iktidarının baskı ve dayatmaları maksimum düzeylere ulaştı 2 ayda bitireceğiz dedikleri OHAL olağan hale getirildi.

 

Demokrasiyi, anayasayı, hakkı, hukuku askıya aldılar, eskiden parlamentoyu, vekilleri sayesinde noter gibi kullanıyorlardı şimdi ülkenin geleceğini etkileyen konuları bile meclise getirmiyorlar, KHK ile yapıyorlar. Bunların muhalefete tahammülleri yok, tartışma kültürleri yok! 1 kişi konuşacak herkes susacak onun dediği olacak. İstedikleri bu yapmaya çalıştıkları bu, ama biz hiçbir zaman tek bir adama teslim olmadık olmayacağız,çünkü özgürlük, demokrasi, Cumhuriyet Bağımsızlık bizim karakterimizdir!

 

Eğer bir ülkenin kanunları meclisten geçerek yasalaşmıyorsa orada demokrasi yoktur, olsa olsa otoriter tek adam rejimi vardır!

 

Yılbaşından önce iki yeni KHK yayınladılar ki akıllara ziyan. “Terör eylemlerini bastıran kişilerin cezai sorumluluğu olmayacakmış.”

 

Bu şu demek değerli yol arkadaşlarım, devletin tekelinde olan güç kullanma yetkisini vatandaşa devretmek demek, bu KHK anayasa ve ceza kanunlarına aykırı olduğu gibi bir devleti devlet yapan en önemli unsuru ortadan kaldırmaktır. Gücün sınırlanmasını, denetlenmesini ortadan kaldırmak  resmen Türkiye Cumhuriyeti’ni kabile devletine dönüştürmektir.

 

Taşerona Kadroyu Meclisten Kaçırdılar

 

Bununla da bitmedi, taşeron işçimizin haklarını ilgilendiren kadro konusunda yapılan düzenlemeyi de meclisten kaçırdılar. Neden, çünkü bizlerin de sendikaların da talebi aynı işi yapana aynı kadro ve eşit işe eşit ücret verilmesiydi. Ancak yapılan düzenlemede böyle bir şey yok. Bu büyük bir haksızlıktır. Aynı işi yapanların farklı ücret alması çalışma barışını bozar.

 

İşçilerin var olan haklarını ellerinden alarak taşeron sisteminin adını değiştirmek, yeni sorunlara, yani haksızlıklara yol açacaktır.

 

Bu iki KHK’yı da meclise getirmediler biliyorlar ki mücadele edeceğiz, hakkı, hukuku adaleti savunacağız.

 

Asgari Ücret Sefaletin Ücreti

 

Değerli arkadaşlarım bunlar milletin ekmeğinden çalıp adına zam dememek için gramajla oynuyor. Vatandaşı kuru ekmeğe muhtaç ettikleri yetmiyor gibi milletin ekmeğiyle oynuyorlar. Asgari ücret rakamlarını açıkladılar, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 857 lira, yoksulluk sınırı 7 bin 155 lira, asgari ücret bin 603 TL, açlık sınırının altında olan asgari ücrete cumhurbaşkanı ne diyor; 'eline dizine dursun' diyor. Yahu yazıktır, günahtır, hiç mi vicdan yok sizde!  Asgari ücret diye açıkladıkları rakamın Askeri ücretle alakası yok bunun adı olsa olsa sefaletin ücreti olur!

 

Asgari ücret adı üzerinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını asgari düzeyde karşılayacak bir rakam olmalıdır, en az 2000 TL olmalıdır. Ödenebileceğini biliyoruz. Hesaplarını yaptık. İşçinin nasıl geçineceğini düşünmeyen bir hükümet ile karşı karşıyayız. Asgari ücret pazarlığa tabi olmaz olamaz.

 

Ülkemizi İthalat Cennetine Dönüştürdüler

 

Cumhurbaşkanı  Afrika ziyareti sırasında "Tunus'tan zeytinyağı alabiliriz" dedi. Türkiye'de zeytin alanlarını talan ettireceksin, inşaat alanı yaptıracaksın, ondan sonra da 'Tunus'tan zeytinyağı alacağım' diyeceksin. Tarımın bağrına hançer saplıyorsunuz, ihanet burada. Tunus'ta 80 milyon zeytin ağacı var, Türkiye'de 170 milyon zeytin ağacı var. Sizin üreticilerimizle derdiniz nedir? Ülkemizi kendine yeten ülke konumundan ithalat cenneti haline getirdiniz!

 

Diyanet İşleri Kuruluş Amacının Dışına Çıktı

 

Değerli Arkadaşlarım, Cumhuriyet’in ilanından 1 yıl sonra laiklik ilkesi doğrultusunda halkımızı dini yönden aydınlatmak amacıyla kurulan Diyanet İşleri bugün amacının dışına çıktı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluş amacı halkı dini açıdan aydınlatmak, aydın din adamları yetiştirerek halkın inançlarını koruma altına alarak dinini özgür bir şekilde yaşamasını sağlamaktır. Yani kurulurken milleti din istismarından kurtarmak için kurulmuştur. Bugün Diyanet İşleri toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran, infial yaratan fetvalar veren, iktidarın amaçlarına hizmet eden bir kurum haline geldi.

 

Laik, sosyal bir hukuk devletinde çocuklarımızın daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayamayan bu karanlık zihniyete çocuklarımızı teslim etmeyeceğiz.

 

Laik bir devletin kurumu olduğunu unutan Diyanet İşleri Başkanı derhal görevden alınmalıdır. Yolsuzluklara, hırsızlıklara, çocuk istismarlarına ses etmeyen bir Diyanet İşleri Başkanı Türkiye için, İslam dini için, çocuklarımız için tehdittir.

 

Değerli Yol arkadaşlarım,

 

Biz büyük bir aileyiz.  Bugün burada bir seçim yapacağız. Partimizi yönetmeye, temsil etmeye talip arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın hepsi ayrımsız CHP nin daha güçlü, daha başarılı olmasından yana. Bu nedenle seçimin kaybedeni olmayacaktır.

 

Bugün bu salonda kim seçilirse seçilsin, seçilen seçilemeyen il başkanı, önceki il başkanları,eski yeni milletvekilleri, eski yeni belediye başkanları, eski yeni ilçe başkanları ve tüm üyelerimizle birlikte tam bir birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir SEVGİ ile tek ses tek yürek olarak çok ama çok çalışacağız, tüm Balıkesirli hemşehrilerimi kucaklayacağızönce Balıkesir büyükşehir belediyesini kazanıp, çiftçinin, hayvancının, sütçünün, köylünün, esnafın, çocukların, engellinin, gencin, yaşlının, kadının, emeklinin, işsizin, işçinin, sanayicinin, Balıkesir’de yaşayan tüm hemşehrilerimizi bir aile sıcaklığıyla kucaklayarak kaybeden değil kazanan bir Balıkesir ‘i hemşehrilerimizinhizmetlerine sunacağız bu bizim görevimizdir, sorumluluğumuzdur.

 

Akın Sonuçları Değerlendirdi

 

“İl Başkanımız olarak seçilen Serkan Sarı’yı ve yönetim kurulunu kutluyor, başarılar diliyorum. Ayrıca önceki il Başkanımız Ender Biçki ‘ye ve yönetim kuruluna yaptıkları çalışmalar İçin teşekkür ediyorum. Yarından itibaren tam bir birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olarak önce yerel sonrada genel seçimleri kazanmak üzere çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi.

  Bu haber 2042 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 29 19 7 3 65 30 60 +35
2 Beşiktaş 29 17 4 8 56 24 59 +32
3 Medipol Başakşehir 29 18 6 5 49 29 59 +20
4 Fenerbahçe 29 16 4 9 58 31 57 +27
5 Trabzonspor 29 12 7 10 53 42 46 +11
6 Kayserispor 29 12 9 8 39 43 44 -4
7 Göztepe 29 12 10 7 42 47 43 -5
8 Sivasspor 29 12 12 5 38 45 41 -7
9 Kasımpaşa 29 11 11 7 46 46 40 0
10 Yeni Malatyaspor 29 10 11 8 34 38 38 -4
11 Antalyaspor 29 9 12 8 35 48 35 -13
12 Akhisarspor 29 9 13 7 38 48 34 -10
13 Bursaspor 29 9 14 6 35 40 33 -5
14 Aytemiz Alanyaspor 29 9 15 5 45 50 32 -5
15 Gençlerbirliği 29 7 13 9 35 46 30 -11
16 Atiker Konyaspor 29 7 14 8 31 36 29 -5
17 Osmanlıspor FK 29 7 14 8 41 50 29 -9
18 Karabükspor 29 3 23 3 19 66 12 -47
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 31 17 5 9 62 36 60 +26
2 Ümraniyespor 31 17 8 6 45 30 57 +15
3 MKE Ankaragücü 31 16 7 8 47 33 56 +14
4 Gazişehir Gaziantep FK 31 15 8 8 55 29 53 +26
5 Boluspor 31 16 10 5 47 27 53 +20
6 Altınordu 31 14 10 7 51 43 49 +8
7 Elazığspor 31 13 10 8 48 35 47 +13
8 BB Erzurumspor 31 12 9 10 48 40 46 +8
9 İstanbulspor 31 13 11 7 38 34 46 +4
10 Balıkesirspor Baltok 31 14 11 6 50 44 45 +6
11 Giresunspor 31 11 12 8 43 38 41 +5
12 Adanaspor 31 11 13 7 38 47 40 -9
13 Adana Demirspor 31 10 14 7 40 43 37 -3
14 Eskişehirspor 31 10 14 7 54 53 34 +1
15 Denizlispor 31 9 15 7 36 44 34 -8
16 Samsunspor 31 7 11 13 26 39 34 -13
17 Manisaspor 31 7 21 3 30 70 15 -40
18 Gaziantepspor 31 2 25 4 13 86 7 -73
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 31 22 4 5 59 13 71 +46
2 Menemen Belediyespor 31 21 4 6 61 21 69 +40
3 Afjet Afyonspor 31 19 5 7 56 29 64 +27
4 Keçiörengücü 31 18 7 6 74 37 60 +37
5 Sivas Belediyespor 31 17 5 9 50 25 60 +25
6 Sancaktepe Belediyespor 31 15 6 10 50 29 55 +21
7 İnegölspor 31 15 9 7 45 39 52 +6
8 Sarıyer 31 12 14 5 40 40 41 0
9 Etimesgut Belediyespor 31 11 12 8 38 38 41 0
10 Kastamonuspor 1966 31 12 16 3 42 40 39 +2
11 Tokatspor 31 10 12 9 34 43 39 -9
12 Eyüpspor 31 11 16 4 51 59 37 -8
13 Amed Sportif 31 10 14 7 36 40 34 -4
14 Bucaspor 31 9 15 7 45 56 31 -11
15 Tuzlaspor 31 8 16 7 36 48 31 -12
16 Bodrumspor 31 8 16 7 35 51 31 -16
17 Kocaeli Birlikspor 31 4 23 4 26 69 13 -43
18 Mersin İdmanyurdu 31 1 29 1 18 119 17 -101
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 31 22 3 6 58 21 72 +37
2 Kemerspor 2003 31 15 5 11 61 40 56 +21
3 Bayburt Grup Özel İdare 31 15 6 10 44 29 55 +15
4 Bayrampaşa 31 14 8 9 38 31 51 +7
5 Düzcespor 31 13 7 11 39 33 50 +6
6 Ofspor 31 14 11 6 34 25 48 +9
7 Halide Edip Adıvar SK 31 12 8 11 43 29 47 +14
8 Erbaaspor 31 12 10 9 44 36 45 +8
9 Batman Petrolspor 31 11 9 11 39 32 44 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 31 10 13 8 39 42 38 -3
11 Çatalcaspor 31 9 13 9 26 34 36 -8
12 Kozan Belediyespor 31 10 16 5 39 48 35 -9
13 Yomraspor 31 9 14 8 22 40 35 -18
14 Erzin Belediyespor 31 9 16 6 31 47 33 -16
15 12 Bingölspor 31 6 13 12 27 41 30 -14
16 Bergama Belediyespor 31 7 16 8 32 52 29 -20
17 Orhangazi Belediyespor 31 5 14 12 26 47 27 -21
18 Çanakkale Dardanel SK 31 5 16 10 34 49 25 -15
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
13.04.2018 20:00 Teleset M. Akhisarspor 0 - 3 Beşiktaş
14.04.2018 16:00 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 1 Aytemiz Alanyaspor
14.04.2018 19:00 Demir Grup Sivasspor 1 - 2 Fenerbahçe
14.04.2018 13:30 Kasımpaşa 2 - 0 Kardemir Karabükspor
15.04.2018 13:30 Kayserispor 3 - 2 Gençlerbirliği
15.04.2018 16:00 Antalyaspor 0 - 0 Atiker Konyaspor
15.04.2018 16:00 Göztepe 2 - 1 Bursaspor
15.04.2018 19:00 Galatasaray 2 - 0 İstanbul Başakşehir
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
20.04.2018 18:00 Altınordu - Manisaspor
21.04.2018 15:00 Boluspor - İstanbulspor
21.04.2018 13:00 Elazığspor - Adanaspor
21.04.2018 15:00 Gaziantepspor - Eskişehirspor
22.04.2018 15:30 Ankaragücü - Gaziantep Bykşhr Bld.
22.04.2018 13:00 Samsunspor - Denizlispor
22.04.2018 18:00 Balıkesirspor - Umraniyespor
22.04.2018 18:00 Ç.Rizespor - Giresunspor
22.04.2018 15:30 Adana D.Spor - Erzurum BB
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.04.2018 15:30 Afjet Afyonspor - Kastamonuspor
22.04.2018 15:30 Bodrumspor - Etimesgut Belediyespor
22.04.2018 15:30 Tuzlaspor - Eyüpspor
22.04.2018 15:30 Mersin İ.Y. - Sarıyer
22.04.2018 15:30 Tokatspor - İnegölspor
22.04.2018 15:30 Keçiörengücü - Amed Sportif
22.04.2018 15:30 Bucaspor - Menemen Bld.
22.04.2018 15:30 4 Eylül Bld. - Kocaeli Birlik Spor
22.04.2018 15:30 Hatayspor - Sancaktepespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.04.2018 15:30 Erzin Belediyespor - Ofspor
22.04.2018 15:30 Orhangazispor - Erbaaspor
22.04.2018 15:30 Yomraspor - Bayburt Genclikspor
22.04.2018 15:30 12 Bingolspor - Dardanelspor
22.04.2018 15:30 Catalcaspor - Kozan Belediyespor
22.04.2018 15:30 Manisa Büyükşehir Belediyespor - Batman Pet.
22.04.2018 15:30 Bayrampaşa - Bergama Belediyespor
22.04.2018 15:30 Tekirova Bld. - Halide Edip Adivar Spor
22.04.2018 15:30 Duzcespor - Yeni Altindag Belediyespor
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI